Filmy

Oto najpopularniejsze filmy Netfliksa (oficjalna lista). Zaskoczeni?

KK
Konrad Kozłowski
12

Netflix nie słynie z prowadzenia rankingów z wynikami oglądalności swoich filmów, ale tym razem opublikował listę TOP 10 najchętniej oglądanych produkcji do tej pory.

Wyniki "Armii umarłych" robią wrażenie, bo Netflix mówi wprost, że będzie to jeden z największych filmów w historii platformy. W ciągu pierwszych czterech pierwszych tygodni od premiery zobaczyło go 72 miliony gospodarstw domowych, więc liczba widzów może być jeszcze większa. To  oczywiście spowodowało, że w ogólnoświatowym rankingu popularności "Armia umarłych" Zacka Snydera dzierży pierwsze miejsce, a wynik może jeszcze się poprawić w przyszłości, bo w drodze są kolejne produkcje w ramach tego samego uniwersum. Jeśli więc dotychczasowa tendencja się utrzyma, to film zagości w czołówce najpopularniejszych produkcji Netfliksa w historii. By spojrzeć na to z pewnej perspektywy, możemy teraz przyjrzeć się wynikom innych filmów, które znajdują się w tym rankingu.

CANAL+ online nareszcie dostępny na smart TV Samsunga

W filmach Netfliksa grają gwiazdy

O prawie każdym z nich słyszeliśmy niedługo po premierze, bo Netflix nie omieszkał cieszyć się z wyników jakie generują. Dla przykładu, "Tyler Rake: Ocalenie" oraz "Nie otwieraj oczu" zapowiadane były jako głośne premiery typu blockbuster i towarzyszyła im nie lada kampania marketingowa. Ale nie tylko huczne zapowiedzi robią wrażenie, lecz twórcy, którzy biorą udział w produkcji. Chris Hemsworth czy Sandra Bullock to głośne nazwiska, jak również Mark Wahlberg, George Clooney, Ryan Reynolds, Charlize Theron i Jammie Fox.

Aplikacja Apple TV dostępna na wszystkie urządzenia z Android TV

To oni, u boku innych aktorów, znaleźli się w obsadach filmów poniżej, co już samo w sobie zwracało uwagę widzów. Okoliczności sprzyjały ku seansom online, więc rodzi się pytanie, czy podobne wyniki notowałyby filmy gdyby były konkurencją dla kinowych premier. Być może 2021 nie będzie dobrym wyznacznikiem tego, bo kina otwierają się dopiero teraz - w połowie roku - ale impet powrotu widzów na sale też może nadać całości ciekawego zwrotu, bo jak widać są oni spragnieni wrażeń i wyniki "Cruelli" oraz "Cichego miejsca 2" to potwierdzają.

Jakie filmy znalazły się w TOP 10 Netfliksa?

Nie każdy z filmów, które znalazły się w zestawieniu, to typowe produkcje oryginalne Netfliksa. Należy bowiem pamiętać, że w taki sposób określane są filmy, które powstają na zamówienie serwisu i platforma ma spory udział przy tym, jak powstaje film, natomiast wiele treści Netflix nabywa od innych twórców, by później dystrybuować je na całym świecie. Dokładnie tak było z "Enolą Holmes", z której zrezygnował Warner Bros. i film w środku pandemii wylądował w serwisie VOD.

Co w czerwcu na Netfliksie? Oto lista premier filmów i seriali

Siódme miejsce z wynikiem 76 mln gospodarstw domowych to naprawdę zaskakujący rezultat, tym bardziej, że tytułowi oberwało się od krytyków i widzów. Koniec końców można go jednak nazwać sukcesem, bo wśród setek, jeśli nie tysięcy nowych produkcji każdego roku, ten zdołał wykręcić bardzo dobry wynik, a to prawdopodobnie poskutkuje powstaniem sequela. Lub dwóch. Popularniejszymi od "Enoli Holmes" były między innymi "The Old Guard", "6 Underground" i "Śledztwo Spensera". Zaskakująco duży wynik osiągnął film "Power", który był przez recenzentów dość nisko oceniany.

TOP 10 najpopularniejszych filmów na Netflix

  1. Tyler Rake: Ocalenie - 99 milionów
  2. Bird Box – 89 milionów
  3. Śledztwo Spensera - 85 milionów
  4. 6 Underground – 83 miliony
  5. Zabójczy rejs – 83 miliony
  6. The Old Guard – 78 milionów
  7. Enola Holmes – 76 milionów
  8. Power – 75 milionów
  9. Niebo o północy i Armia umarłych (remis) – 72 miliony

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu