Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Microsoft

Wiemy, kiedy zadebiutuje Windows 11. Oto wszystko, co musisz wiedzieć

KK
Konrad Kozłowski
16

Windows 11 wkrótce trafi do użytkowników. Microsoft cały czas pracuje nad systemem, ale wiemy już kiedy pojawi się finalne wydanie. Oto najważniejsze informacje na temat Windows 11,

Microsoft zmienił zdanie i zamiast dalszego rozwoju Windows 10 postawił na zupełnie nową odsłonę okienek. Czerpiąc garściami z projektu Windows 10X, który ostatecznie został anulowany, przygotowano nową wersję Windowsa, która trafi na desktopy, laptopy, tablety oraz urządzenia hybrydowe. Odświeżony interfejs, sporo zmian pod maską, a także wiele innych nowości oraz integracji  trafi do użytkowników jeszcze w tym roku.

Poniższy materiał będzie aktualizowany i rozbudowywany o kolejne treści oraz link do innych artykułów, które na bieżąco publikujemy na temat Windows 11. Microsoft udostępnił system w obydwu kręgach testowych - deweloperskim oraz beta - więc możecie zapoznać się z nową wersją systemu samodzielnie na rzeczywistym sprzęcie lub wirtualnej maszynie. Zrobicie to za darmo i także na starszym sprzęcie.

Czy Windows 11 będzie płatny?

Podobnie jak Windows 10, także Windows 11 będzie można zdobyć aktualizując swój komputer do nowszej wersji systemu zupełnie za darmo, jeśli korzystacie z Windows 10.

Czy Windows 11 jest kompatybilny z moim komputerem?

Dużo emocji wzbudzają kwestie kompatybilności nowego Windowsa ze starszymi komputerami ze względu na wymagania obecności modułu TPM w wersji 2.0. By przekonać się, czy Wasza maszyna jest gotowa na Windows 11 możecie skorzystać z aplikacji PC Health Check bezpośrednio od Microsoftu.

Kiedy premiera Windows 11?

Microsoft ogłosił, że Windows 11 pojawi się 5 października.

Od tego dnia, nowy system operacyjny będzie osiągalny w ramach aktualizacji na kwalifikujących się komputerach osobistych z Windows 10. Będzie on również preinstalowany na nowych komputerach dostępnych w sprzedaży.

Jakie nowości w Windows 11?

Jak korzysta się z Windows 11? Nasze wrażenia

Aktualizacje Windows 11

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: