Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Microsoft

Dlaczego powstał Windows 11? Rozszyfrowujemy działania Microsoftu

KK
Konrad Kozłowski
19

Czy przecieki zepsuły nam niespodziankę? Na gorąco po konferencji Microsoftu komentujemy nowego Windows 11.

Co nowego w Windows 11?

Po około 5 latach Microsoft stawia duży krok do przodu, zostawiając niejako za sobą Windows 10, który jesienią doczeka się ostatniej większej aktualizacji. W tym samym czasie do użytkowników trafi nowy Windows 11, który charakteryzuje się zupełnie nowym(?) interfejsem, wieloma znaczącymi zmianami oraz nowościami. Wśród nich na pewno znajdują się obsługa aplikacji z Androida, otwarty sklep z aplikacjami, usprawniona praca z oknami i łatwiejsze przypinanie oraz zintegrowany z systemem komunikator Microsoft Teams.

Windows 11 zaprezentowany – wszystko, co musisz wiedzieć

Duża część nowości znana była już przed wydarzeniem za sprawą znaczącego przecieku, ponieważ obraz ISO z wczesną wersją testową trafił do Sieci. Od kilkunastu dni zadawaliśmy sobie pytanie, czy to wszystko, co przygotował Microsoft, a konferencja sprawiła, że jesteśmy jeszcze bardziej skonfundowani niż wcześniej.

Wiecie, co? Ja zaczekam na Windows 12

Wszystko dlatego, że firma nie odniosła się do poprzednika, lecz udawała, jakby krok z nowym systemem był całkowicie naturalny. Trzeba jednak przyznać, że jest to aktualizacja pełna wielu wyczekiwanych zmian, a decyzja o określeniu jej mianem Windows 11 może przynieść sporo korzyści wizerunkowych i marketingowych.  O nowym systemie Microsoftu dyskutowali Konrad Kozłowski i Jakub Szczęsny.

Dlaczego powstał Windows 11?

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: