seriale

Polski serial fantasy od Netflix. "Efekt Wiedźmina" przynosi ciekawe efekty!

21

Po pewnym zastoju po debiucie "1983" Netflix zaczyna rozkręcać swoją działalność produkcyjną nad Wisłą. Platforma ma pracować nad nową serią fantasy, którą nakręci w Polsce we współpracy z lokalnymi scenarzystami i reżyserami.

Po delikatnym przestoju Netflix nabiera tempa z produkcją w Polsce

"1983" był pierwszym polskim serialem Netfliksa, ale jego chłodne przyjęcie i brak zamówienia na nowy sezon (pomimo plotek i deklaracji o powstającej kontynuacji) spowodował, że na pewien czas temat lokalnych produkcji przycichł. W ostatnim czasie wraca niejako ze zdwojoną siłą, bo rozwijanych jest kilka polskich projektów, które w następnych miesiącach i latach będą wzbogacały katalog platformy. Nowy serial "Sexify" ma opowiadać o startupie, który zrewolucjonizuje życie seksualne jego użytkowników. Za scenariusz i reżyserię serii odpowiadają Piotr Domalewski oraz Karlina Alabrudzińska, zaś produkcja powierzona została Akson Studio. W rolach głównych zobaczymy tam Aleksandrę Skrabę, Marię Sobocińską oraz Sandrę Drzymalską. Jak na razie nie mówi się nic o dacie premiery.

Czytaj też: Nie będzie nudy w wakacje. Co nowego w lipcu na Netflix? Oto wszystkie premiery

Niedawno na Netflix trafiło natomiast "W głębi lasu". Serial powstał na podstawie książki Harlana Cobena i opowiada o tragicznych wydarzeniach, które rozegrały się w latach 90. na obozie letnim. Niewyjaśniona sprawa wraca, gdy na jaw wychodzą nowe fakty. W obsadzie znaleźli się między innymi Grzegorz Damięcki i Agnieszka Grochowska, a za reżyserię odpowiadali Leszek Dawid i Bartosz Konopka. Polskie akcenty pojawiały się też w "Kierunek: Noc", a Netflix ma też pracować nad polskim filmem, którego tytuł ma brzmieć „All My Friends Are Dead”. Opowie o imprezie, na które dochodzi do zbiorowego samobójstwa. Czarna komedia skierowana do nastolatków, którą wyreżyserują Mitja Okorn i Jan Belcl. Coraz więcej mówi się też o wspólnym projekcie TVP i Netfliksa pt. "Erynie".

Zobacz też: Ponad 50 filmów znika z Netfliksa na dniach! Oto lista. Sporo tego!

Nowa polska seria fantasy od Netflix

Dzisiaj przyglądamy się wieściom IGN Polska na temat serii fantasy, która jest na wstępie fazie planowania. Netflix miałby być zainteresowany podjęciem współpracy z polskimi scenarzystami, reżyserami i aktorami, by opowiedzieć polskie legendy w ramach takiej mini-serii. Takie informacje można chyba odebrać jako efekt Wiedźmina, bo serial na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego cieszy się sporą popularnością, a 2. sezon jest niezwykle wyczekiwany. Czy pomiędzy nowymi seriami (bo chyba mało kto wierzy, że "Wiedźmin" zamknie się na dwóch sezonach) Netflix zaprezentuje nam zupełnie nowy tytuł wykorzystujący lokalne historie? Bez wątpienia jest to intrygująca wiadomość, bo pokazuje, jak bardzo serwis skupia się na każdej możliwej płaszczyźnie współpracy w Polsce. Angażowani są nie tylko lokalni profesjonaliści, ale na warsztat brane są powstające nad Wisłą historie.

Czytaj też: Waleczna zakonnica od Netfliksa wyjątkowo absurdalna i skuteczna. Warrior Nun – recenzja

Powyższe informacje to na tę chwilę tylko pogłoski. Na ewentualne oficjalne zapowiedzi przyjdzie nam jeszcze zaczekać, ponieważ produkcja ma być na wstępnym etapie. Komunikat zostanie wydany tylko po zapadnięciu konkretnych decyzji, a tych musimy cierpliwie wyczekiwać. W grę wchodzą przecież nowe okoliczności, które sprawiły że wiele projektów zostało wstrzymanych, a niektóre w ogóle nie ruszyły. Ewentualne wkroczenie na plan oznaczałoby większą mobilizację, a do tego dzisiaj trzeba przygotować się z jeszcze większą rozwagą i uwagą, niż wcześniej. "W głębi lasu" pokazało, że dzięki odpowiedniej platformie polskie produkcje lub historie ("Wiedźmin") mogą spodobać się zagranicznemu widzowi. A dostrzeżony potencjał Netflix będzie chciał wykorzystać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: