Google

Google I/O 2023 - to już dzisiaj, transmisja od 19:00

Kamil Pieczonka
Google I/O 2023 - to już dzisiaj, transmisja od 19:00
0

Już dzisiaj podczas konferencji otwierającej Google I/O 2023 poznamy najważniejsze nowości jakie gigant z Mountain View szykuje nam w tym roku. Będą nowe urządzenia z rodziny Pixel, będzie zapowiedź Androida 14, a także mnóstwo odniesień do planów związanych ze sztuczną inteligencją.

Google I/O 2023 startuje o 19:00

Transmisja z Google I/O 2023 rozpocznie się za nieco ponad godzinę, dokładnie o 19:00 i potrwa zapewne około 2 godzin. W tym czasie Google z pewnością pochwali się rozwojem Androida i swoimi planami na przyszłość związanymi z tym systemem. Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że dzisiaj oficjalnie zadebiutują również smartfony - tańszy Pixel 7a oraz rozkładany Pixel Fold, a także tablet - Pixel Tablet. Ten drugi może być ciekawym uzupełnieniem domowego systemu smarthome, dzięki swojej podstawce z wbudowanym głośnikiem.

Jestem jednak przekonany, że kluczowa część konferencji zostanie poświęcona planom dotyczącym rozwoju usług powiązanych ze sztuczną inteligencją. Google musi gonić Microsoft i OpenAI, a tym razem wydaje się być lepiej przygotowane niż jesienią, gdy zadebiutował ChatGPT, który na zawsze zmienił postrzeganie systemów AI. Z przecieków wiemy, że firma z Mountain View zamierza wykorzystać sztuczną inteligencję w swoich usługach, począwszy od wyszukiwarki, przez przeglądarkę, pakiety biurowy, a na smartfonach z Androidem kończąc.

I skoro już o tych ostatnich mowa, w związku z prezentacją tabletu spodziewamy się też kolejnych usprawnień związanych z obsługą dużych ekranów w systemie Android. Część z nich będzie pewnie dostępna dopiero w systemie Android 14, który powinien zadebiutować jesienią, ale już dzisiaj dowiemy się co ciekawego nam przyniesie. Wszystkiego dowiecie się czytając Antyweb.pl, bo przez następne 3 godziny, newsy z Google I/O z pewnością zdominują naszą stronę.

Wszystko co warto wiedzieć po Google I/O 2023

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu