Filmy

Te filmy trafiły wcześniej na VOD. Polskie produkcje do obejrzenia online

Konrad Kozłowski
Te filmy trafiły wcześniej na VOD. Polskie produkcje do obejrzenia online
27

Z powodu pandemii koronawirusa studia i dystrybutorzy decydują się na wcześniejsze udostępnienie filmów na platformach VOD. Oto lista filmów, które można zobaczyć wcześniej.

Filmy wcześniej na VOD w Polsce

"Sala samobójców. Hejter"

Zaledwie 12 dni po premierze w kinach film "Sala samobójców. Hejter" trafił do ofert VOD Player.pl i CANAL+. 25 marca trafi do kolejnych usług, takich jak: Cyfrowy Polsat, Ipla, VoD.pl, Chili, Vectra, Multimedia Polska, Play i Netia.

Przeczytaj naszą recenzję "Sala samobójców. Hejter".

"W lesie dziś nie zaśnie nikt"

Po odwołanej premierze filmu, która miała się odbyć 13 marca, losy filmu były nieznane. Dziś, 20 marca, dowiedzieliśmy się, że film "W lesie dziś nie zaśnie nikt" trafia na Netflix.

Pan T.

Miesiąc przed zaplanowaną premierą w VOD, "Pan T." zawita w ofercie CANAL+ PREMIERY VOD+ oraz na Player.pl Film Marcina Krzyształowicza będzie dostępy od 27 marca w cenie 25 zł. Najtaniej znajdziemy go w usłudze CHILI, gdzie wypożyczenie kosztuje 19,90 zł.

„Pan T.” to nostalgiczna podróż do Warszawy 1953 r., w której inteligenci, znani pisarze i poeci artystycznej bohemy przesiadują w knajpach i kawiarniach, ukradkiem komentując absurdy i zło otaczającego ich świata. Wśród obrazów szarej, socrealistycznej Warszawy, znalazła się kontrowersyjna postać bezrobotnego literata, tytułowego Pana T (Paweł Wilczak).

"Oficer i szpieg"

Film Romana Polańskiego przed pierwotnym terminem trafia do usług VOD. Jest dostępny w ofertach:

  • Player.pl - 20 zł (wypożyczenie 48 godzin)
  • VOD.pl - ?
  • Cineman.pl - 17,90 zł (wypożyczenie 48 godzin)

"Bad Boy"

Najnowszy film Patryka Vegi nie wybrzmiał do końca w kinach, dlatego w przyspieszonym tempie trafia do oferty Netfliksa z dniem 8 kwietnia.

Nasza recenzja filmu "Bad Boy".

"1917"

Oscarowy hit Sama Mendesa trafi w piątek 10 kwietnia do oferty Player.pl - za seans zapłacimy 25 zł za wypożyczenie filmu na 48 godzin. Na Cineman.pl dostępny będzie w ramach abonamentu (19,99 zł i 34,90 zł).

Nasza recenzja filmu "1917".

"Bloodshot"

Oparty na komiksie film od Sony z Vinem Dieselem trafił do kin 6 marca i zdołał zebrać 10 mln dolarów przed zamknięciem. Do usług VOD w USA trafi już 24 marca.

Polska premiera zaplanowana na 27 marca 2020.

Film jest już dostępny w usłudze CHILI, gdzie można go kupić za 64,90 zł. Pojawił się też w polskiej ofercie iTunes/Apple TV, gdzie można go nabyć za 54,99 zł.

Zagraniczne filmy wcześniej na VOD

"Artemis Fowl"

Najnowszy film Disney'a miał trafić do kin 29 maja, ale decyzją firmy jest pierwszą produkcją studia, która trafi do oferty Disney+. To też ciekawa informacja, ponieważ film będzie dostępny w abonamencie, a nie do wypożyczenia/kupienia w zewnętrznych usługach VOD.

"Lovebirds"

Paramount postanowiło, że komedia z Kumailem Nanjiani nie trafi do kin, z wiadomych względów, a premiera odbędzie się w podobnym terminie, lecz na Netfliksie. Czekamy na oficjalną datę.

"Kraina lodu 2"

Film trafił do kin 22 listopada 2019 roku i do tej pory był dostępny tylko do wypożyczenia/zakupu w usługach VOD. Aktualnie można go oglądać na platformie Disney+.

"Kraina lodu 2" jest już dostępna w Polsce na DVD i Blu-ray.

Przeczytaj recenzję "Kraina lodu 2".

"The Hunt"

Wzbudzający niemałe kontrowersje film Universala jednak ujrzał światło dzienne. Ze względu na liczne strzelaniny w USA oraz krytykę ze strony prezydenta Donalda Trumpa początkowo film przedstawiający polowania na ludzi w ramach zabawy bogatych został wycofany. 13 marca trafił do amerykańskich kin, a tydzień później ukazał się w amerykańskich usługach VOD.

Polska premiera zaplanowana na 24 kwietnia 2020.

"Niewidzialny człowiek"

Mający premierę w Polsce 6 marca film, będący remake'u klasyka sprzed kilku dekad, decyzją studia Universal zagościł w ofertach amerykańskich usług VOD 20 marca.

Przeczytaj naszą recenzję "Niewidzialnego człowieka".

"Trolle 2"

Oryginalny tytuł filmu brzmi "Trolls World Tour", a produkcja jest sequelem do hitu z 2017 pt. "Trolle". 10 kwietnia, w dniu zaplanowanej premiery kinowej, animacja Universala trafi do amerykańskich usług VOD.

Polska premiera zaplanowana na 29 maja 2020.

"Ptaki nocy"

Film pojawił się w polskich kinach 6 lutego, zaś w Stanach można go było obejrzeć już od 25 stycznia. Decyzją Warner Bros. produkcja określana mianem spin-offa "Legionu samobójców" z 2017 roku będzie dostępna 24 marca w amerykańskich usługach VOD.

Przeczytajcie naszą recenzję filmu "Ptaki nocy".

"Emma"

Adaptacja książki Jane Austen miała ograniczoną dystrybucję od 28 lutego, ale nie doczekała się szerszej dostępności w kinach. Z dniem 20 marca trafiła do ofert amerykańskich usług VOD.

"Wierzę w ciebie"

Znany z swojego występu w "Riverdale" K.J. Apa zagrał główną rolę w filmie "I still believe" opowiadającym historię gwiazdy muzyki  Jeremy'ego Campa. Dwa tygodnie po premierze w kinach trafi do usług VOD w USA - dokładnie 27 marca.

Polska premiera zaplanowana na 8 maja 2020.

"The Way Back"

Warner Bros. zdecydowało o udostępnieniu filmu z Benem Affleckiem już 24 marca w usługach VOD. Produkcja miała premierę 6 marca w USA, gdzie zdołała zarobić 13 mln dolarów.

Polska premiera filmu nie została zapowiedziana.

"Naprzód"

Film Pixara trafia dzisiaj do usług VOD, a 3 kwietnia zostanie dodany do oferty platformy Disney+. "Naprzód" miał premierę w polskich kinach 6 marca.

Przeczytaj naszą recenzję filmu "Naprzód".

"Zew krwi"

Film z Harissonem Fordem trafi do usługi Movies Anywhere w USA już 27 marca, czyli niewiele ponad miesiąc od debiutu w amerykańskich kina.

Polska premiera filmu nie została zapowiedziana.

"Zjazd"

Film Searchlight Pictures będzie dostępny w usłudze Movies Anywhere od dnia 27 marca. To remake szwedzkiej komedii "Force Majeure" z Willem Ferrellem i Julią Louis-Dreyfus, który w kinach miał premierę 14 lutego.

Polska premiera filmu w kinach była zapowiadana na 27 marca.

"Dżentelmeni"

Film Guy'a Ritchiego trafił na amerykańskie VOD 24 marca, więc około 60 dni po premierze w kinach - o miesiąc wcześniej niż planowano.

Nasza recenzja filmu "Dżentelmeni". Film miał premierę w polskich kinach 14 lutego 2020.

"Tylko sprawiedliwość"

Warner Bros. wprowadziło do usług VOD w USA film Michaelem B. Jordanem i Jamie Foxxem 24 marca, znacznie wcześniej niż pierwotnie planowano.

Polska premiera filmu w kinach była zapowiadana na 27 marca. Aktualna data premiery to 17 kwietnia.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu