Polska

Dramaty, fantasy i komedie rządzą w Polsce. Oto, co oglądaliście najchętniej na Netfliksie

Konrad Kozłowski
Dramaty, fantasy i komedie rządzą w Polsce. Oto, co oglądaliście najchętniej na Netfliksie
2

Filmy fantasy cieszyły się 500% wzrostem popularności na Netflix w mijającym roku. Co jeszcze oglądali Polacy na Netflix?

Serwis podzielił się z nami ciekawostkami na temat tego, co najchętniej oglądali Polacy w 2020 roku na Netfliksie. Dokonano tego z podziałem na gatunki produkcji przyporządkowując im konkretne emocje. Dla przykładu - odkrywaliśmy oglądając dokumenty, fantazjowaliśmy oglądając fantasy czy śmialiśmy się oglądając komedie.

Na taki pojedynek czekaliście! 3. sezon „Cobra Kai” na zwiastunie

Co istotne jednak, Netflix nie przygotował w tym roku typowych rankingów, bo tymi dysponujemy przecież na co dzień. TOP 10 funkcjonuje na platformie już od jakiegoś czasu i codziennie możecie sprawdzać, jakie tytuły oglądają się najlepiej wśród filmów oraz seriali. Wymieniane przez serwis tytuły pochodzą z czołówek rankingów, ale nie są ułożone w konkretnej kolejności i miejcie to na uwadze, gdy będą padać one w tekście.

500% wzrost zainteresowania filmami fantasy w Polsce

Zacznijmy od wywołanej we wstępie kategorii fantasy, gdzie Netflix wskazał nam takie produkcje, jak "Przeklęta" czy "Locke & Key" oraz zapowiedział 2. sezon "Wiedźmina", który ukaże się w przyszłym roku. Wśród historii miłosnych padły tytuły  "The Kissing Booth 2", "Zakochany bogacz" i "Miłość gwarantowana", a także "Zamiana z księżniczką 2" i "Prezenty z nieba".

Ponad 40 filmów i seriali wkrótce zniknie z Netfliksa. Zaplanujcie seanse

Tutaj warto dodać, że w porównaniu do zeszłego roku zainteresowanie takimi filmami wśród Polaków wzrosło trzykrotnie. Pozostając przy pozytywnych emocjach do najpopularniejszych komedii na Netflix zaliczały się: "MILF", "Randki od święta", "Niewłaściwa Missy", "Emily w Paryżu" oraz 2. sezon "Sex Education". Tutaj kolejna ciekawostka, bo komedie najczęściej oglądamy w okresie zimowym, a szczególnie na początku roku.

Oto przykłady najchętniej oglądanych filmów i seriali w Polsce na Netflix

Netflix dość interesująco podszedł do kategorii odkrywania, gdzie znalazły się nie tylko dokumenty (podróżnicze), ale także zagraniczne produkcje, które nie są zrealizowane w języku angielskim. To czasem kropla w morzu i rzeczywiście hiszpańskie czy niemieckie seriale był dla nas dość egzotycznymi produkcjami, ale teraz sytuacja wygląda zgoła inaczej. Do czołówki takich produkcji należy oczywiście "Dom z papieru", który na polskiej liście TOP 10 widniał przez 122 kolejnych dni. Do podobnej sytuacji doszło w 91 innych krajach, co pokazuje jak silnym tytułem w stawce Netfliksa jest "La Casa de Papel" i dlaczego powstanie koreańska wersja "Domu z papieru".

Netflix tworzy polską animację! To będzie kultowy „Kajko i Kokosz”!

Do najpopularniejszych tytułów należał też produkcje: "Ostatni taniec" z USA opowiadający o Michaelu Jordanie (przez 50 dni był w TOP 10), "Mroczne pożądanie" z Meksyku (42 dni) oraz "Ku Jezioru" z Rosji (37 dni). Dla fanów anime na pewno dobrą wiadomością będzie wzrost popularności takich tytułów - w 2020 r. oglądało je 150% więcej widzów niż rok wcześniej. W tej kategorii musiały znaleźć się dokumenty, a jako przykłady Netflix podał "Dylemat Społeczny" oraz "Tajemnice grobowca w Sakkarze".

Neo i Trinity wracają – wszystko, co już wiemy o Matrix 4

Akcja i horrory na Netflix w 2020 roku

Jeśli chodzi o przygody i horrory, to wśród najczęściej oglądanych produkcji znalazły się polski "W lesie dziś nie zaśnie nikt", który debiutował na platformie, "Nie słuchaj ich", "Nawiedzony dwór w Bly", "Drakula" i "Opiekunka: Demoniczna królowa". Cieplejszy okres roku należał natomiast do filmów akcji - oglądano wtedy "Tyler Rake Ocalenie" z Chrisem Hemsworthem czy "The Old Guard" z Charlize Theron. Popularnością cieszył się też 2. sezon "The Umbrella Academy". W kategorii produkcji dla najmłodszych widzów przodowały "Dzieciak rządzi", "Park Jurajski: Obóz Kredowy" oraz "SpongeBob Film: Na ratunek".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu