Apple

Nowe produkty Apple jeszcze w maju: szykujcie się na <em>tanie</em> AirPodsy i małego MBP

Kamil Świtalski
Nowe produkty Apple jeszcze w maju: szykujcie się na <em>tanie</em> AirPodsy i małego MBP
19

Wiosenne premiery Apple jeszcze się nie skończyły. Jeszcze w maju do oferty firmy miałyby dołączyć nowe, tańsze, Airpodsy oraz odświeżony Macbook Pro.

Przez obecną sytuację na świecie wszelkiej maści premiery stanęły pod znakiem zapytania. Najbardziej wyczekiwane premiery gier są przesuwane / odwoływane (taki los spotkał przecież premierę The Last of Us 2), filmów zresztą też (Greyhound i Ghostbusters). Ze sprzętem sprawy się jeszcze bardziej komplikują — dlatego wielu wciąż obawia się o to, czy jesienią na rynek trafią konsole nowej generacji: PlayStation 5 i Xbox Series X. Pod znakiem zapytania były też premiery Apple. Pierwsza partia wiosennych produktów już za nami: mam tu na myśli nowego iPhone SE (2020), iPada Pro (2020) i odświeżonego Macbooka Air. Ale według najnowszego raportu Jona Prossera (tego samego, który bazując na swoich źródłach trafnie podał datę premiery nowego iPhone'a SE) — już za kilka tygodni do sprzedaży trafią nowe, 13-calowe, Macbooki Pro oraz tanie AirPodsy.

Zobacz też: iPhone SE kontra iPhone 11 - porównanie. Ten pierwszy przegrywa starcie, ale głównie przez… wygląd

Tanie słuchawki AirPods i odświeżony mały Macbook Pro: więcej wiosennych premier Apple

Według Jona Prossera, Apple na marzec planowało dużą konferencję, na której miało wystartować z całym pakietem nowości. Niestety — koronawirus trochę pokrzyżował firmie plany, ale do premiery i tak dojdzie: po prostu jest rozwleczona w czasie. I tak oto były nowości w marcu, są w kwietniu, ale na tym gigant z Cupertino jeszcze nie kończy. Bo w maju do sprzedaży (poza nową klawiaturą Magic Keyboard do iPada Pro) miałyby trafić także nowe słuchawki AirPods (te tańsze, o których już wcześniej słyszeliśmy jako o AirPods Lite) oraz odświeżony Macbook Pro.

Słuchawki AirPods Lite miałyby konstrukcją przypominać AirPods Pro — ale prawdopodobnie nie uświadczymy tam redukcji szumów, no i poza ceną różnić się też będą oferowaną jakością dźwięku. Jeżeli nie będą nokautowały ceną — prawdopodobnie staną się hitem, podobnie jak pozostałe modele bezprzewodowych słuchawek giganta. A jakby tego było mało, to odrobinę później w 2020 na rynek mają trafić nowe nauszne słuchawki Apple, które będziemy mogli dostosowywać do swoich potrzeb.

Zobacz też: iPhone 12 Pro Max bez tajemnic. Co szykuje dla nas Apple?

Ale mnie zdecydowanie bardziej intryguje druga z wiosennych premier, czyli nowy, mały, Macbook Pro. To urządzenie którego wypatruję od minionej jesieni — liczę że na wzór ostatniego Macbooka Air, ten również doczeka się nowego mechanizmu klawiatury — nożycowego, który przestanie płatać figle i zacinać się w najmniej oczekiwanym momencie. Do tego sporo plotkowało się na temat tego, że wzorem Macbooka Pro 16" — uda się zachować wielkość obudowy, ale przez zmniejszenie ramek, sam komputer będzie liczył 14". Poza zmianami widocznymi na pierwszy rzut oka, komputer miałby też doczekać się najnowszych procesorów od Intela, a także lepszych mikrofonów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu