Apple

AirPods Pro Lite: jeżeli tańsze słuchawki od Apple faktycznie trafią na rynek, będą murowanym hitem

Kamil Świtalski
14

Wystarczyła jedna niewinna fraza: AirPods Pro Lite — i się zaczęło. Ludzie zaczęli szukać odpowiedzi czym mogłyby one być. Nie mamy żadnej gwarancji że taki sprzęt powstaje, ale jeśli — to czym faktycznie mógłby on być?

Niewiele jest urządzeń budzących tyle skrajnych emocji, co słuchawki od Apple. AirPodsy są kochane i nienawidzone. Jedni uważają, że nie mają sobie równych, inni że przepłaca się za logo Apple i absolutnie nie są warte ceny, którą życzy sobie producent. Jednak niesłabnące zainteresowanie sprzętem pokazuje, że nie brakuje ludzi, którzy są w stanie zapłacić te niemałe kwoty za słuchawki od Apple. Kilka dni temu jednak DigiTimes poinformowało o sprzęcie, który miałby nazywać się "AirPods Pro Lite".

...i ruszyła lawina plotek, domniemywań, spekulacji i dyskusji na temat tego, czym miałyby one być

Zobacz też: Dlaczego kupiłem słuchawki Apple AirPods Pro?

Tańsze AirPods Pro: wymysł DigiTimes, czy produkt który faktycznie powstaje?

Wokół sprzętów Apple nigdy nie brakuje plotek i domniemywań oraz najbardziej prawdziwych z prawdziwych wieści na temat potencjalnych premier. O tym że w przyszłości na rynku pojawi się więcej słuchawek z serii AirPods — nie mam najmniejszych wątpliwości. Ale czy faktycznie będą one tańsze od obecnie dostępnych modeli? Cóż — tutaj miałbym jednak wątpliwości. Nie jest wcale wykluczone, że AirPods Pro Lite o których informuje DigiTimes będzie po prostu kolejną generacją sprzętu (niewykluczone że najzwyczajniej w świecie usprawnioną wersją AirPods Pro, jak miało to miejsce w przypadku AirPods 2, które w porównaniu z pierwszą wersją nie oferowały specjalnie drastycznych zmian). No chyba, że sprzęt ten będzie niejako powrotem do korzeni — i w kształcie AirPods Pro zamknięte będą mniejsze możliwości, a urządzenie cenowo będzie zbliżone do pierwszych słuchawek AirPods. Niewiadomych jest od groma, ale według dotychczasowych plotek — sprzęt miałby trafić na rynek jeszcze tej wiosny. No chyba, że koronawirus pokrzyżuje kolejne plany. W końcu Apple już oficjalnie poinformowało inwestorów o tym, że ze względu na problemy z epidemią — nie będą w stanie wykonać swojego kwartalnego planu.

Zobacz też: iOS 13.4 w wersji beta dostępne dla każdego. Garść nowości od Apple

A co jeśli tańsze AirPods Pro wkrótce trafią na rynek? Jestem przekonany że staną się ogromnym sukcesem — podobnie jak tańsze iPhone'y. Ani iPhone Xr, ani iPhone 11 nie były specjalnie tanie. Za każdy z tych sprzętów przyszło klientom zapłacić więcej, niż za naprawdę fajne smartfony z Androidem ze średniej półki. Nie przeszkodziło im to jednak rozkochać w sobie użytkowników i stać się najlepiej sprzedającymi się urządzeniami w ich obecnym portfolio. I wiem, że jeżeli nie będzie zbyt wielu kompromisów w kwestii jakości potencjalnie tańszych słuchawek — to mają szansę okazać się ogromnym hitem!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu