Podcast Antyweb Po Godzinach

PlayStation 5 vs. Xbox Series X. Co kupimy, w co pogramy i dlaczego?

Konrad Kozłowski
PlayStation 5 vs. Xbox Series X. Co kupimy, w co pogramy i dlaczego?
55

Mamy już niemal komplet informacji na temat PlayStation 5 i Xbox Series X. Jedyne, czego nie wiemy, to ceny nowych konsoli. Dlatego jeszcze przed ich ujawnieniem dyskutujemy o aktualnej sytuacji na rynku konsol i gier.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X

Na dzień dzisiejszy można porównać PlayStation 5 i Xbox Series X pod wieloma względami. Możemy patrzeć na specyfikację konsol, cechy dedykowanych im kontrolerów, a także listę gier, które ukażą się w pierwszych tygodniach i miesiącach od debiutu nowego PlayStation i nowego Xboksa. Ogromną niewiadomą pozostaje cena urządzeń, dlatego umyślnie przyglądamy się temu, jak wypadają obydwie konsole w aktualnej sytuacji.

PlayStation 5 czy Xbox Series X? Która konsola nowej generacji jest mocniejsza?

Nie porównujemy jednak ich możliwości technicznych, a przyglądamy się tym aspektom urządzeń i gier, o których coraz rzadziej się mówi. To gry mają być w centrum uwagi i to one powinny w największym stopniu wpływać na decyzję o zakupie jednej czy drugiej platformy. Oczywiście, że pod uwagę należy wziąć także inne czynniki, ale tym kluczowym w przypadku konsoli do gier powinny być... gry.

Wielokrotnie powtarzano już, że kiedyś to były czasy, a dzisiaj to już nie ma czasów. Wspólnie z Pawłem Winiarskim dochodzimy do podobnych wniosków, ale trochę innymi drogami i patrząc na całą sytuację z innej perspektywy. Microsoft i Sony z pewnością rozkręcą nie lada zamieszanie wokół debiutu obydwu konsol, ale nam wcale się nie spieszy do ich zakupu - Paweł duma nad solidnym pecetem, a ja jestem już coraz bliżej nabycia Nintento Switch (prawdopodobnie Switch Lite).

Xbox Series X może wygrać z PlayStation 5 tylko w taki sposób

Czytaj też:

Co kupimy, w co pogramy i dlaczego?

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu