Po Godzinach

Deadpool nareszcie w uniwersum Marvela. To niestety koniec dobrych wiadomości dla fanów

Konrad Kozłowski
Deadpool nareszcie w uniwersum Marvela. To niestety koniec dobrych wiadomości dla fanów
1

Ostatnie dni to prawdziwa fala nowych informacji na temat przyszłości uniwersum Marvela. Poznaliśmy przyszłe losy Deadpoola, który rozgości się w MCU, ale to niestety jedyna dobra wiadomość dla fanów na tę chwilę.

Deadpool w uniwersum Marvela. Na nowy film jednak zaczekamy

Przejęcie studia 21st Century Fox przez Disney stało się już historią, ale na niektóre decyzje i działania giganta wciąż musimy cierpliwie czekać. Nieznane są do końca losy kilku superbohaterów, którzy pochodzą z kart komiksów Marvela i trafiali na ekran za sprawą filmowych adaptacji studia Fox. Należą do nich X-Meni, Fantastyczna czwórka i Deadpool. Przyszłość tego ostatniego stanęła pod dużym znakiem zapytania, bo świetnie odebrane dwa filmy mogły być ostatnimi, w których zobaczyliśmy Deadpoola w takiej nieocenzurowanej wersji. Disney nie przepada za produkcjami z wyższymi kategoriami wiekowymi, o tej określanej literką "R" nie wspominając.

Nowe daty premier filmów Disney’a, Marvela, Pixara i Lucasfilm

Długi czas oczekiwania na decyzję wynagrodzono nam jednak informacją, że kolejny film - prawdopodobnie Deadpool 3 - będzie należał do kategorii R i będzie pierwszą taką produkcją w historii MCU. Odgrywający główną rolę Ryan Renolds zażartował nawet w tweecie, że udało się to tylko dzięki małemu przekrętowi, bo pokazał włodarzom Disney'a Spider-mana 1 i 2 zamiast dwóch części Deadpoola. Na nową odsłonę przyjdzie nam jednak zaczekać, ponieważ Reynolds zaangażowany jest w sporo innych projektów i nie wiadomo, kiedy ukończony zostanie nawet scenariusz Deadpoola 3, który cały czas powstaje.

W jakiej kolejności należy oglądać filmy Marvela?

Czy Daredevil dołączy do MCU? Co z pozostałymi bohaterami z Netfliksa?

I tak wykonując krok ku mniej optymistycznym informacji możemy przejść do wieści dotyczących losów innych superbohaterów, którzy do niedawna byli oczkiem w głowie Netfliksa. Mowa oczywiście o Daredevilu, Jessice Jones, Luke'u Cage'u oraz Iron Fist. Czwórka nazywana The Defenders doczekała się kilku serii na Netflix - wspólnych i w pojedynkę, a oprócz nich oglądaliśmy też serial dedykowany Punisherowi.

Niektórzy latami czekali na taki film o Spider-Manie. Przecieki zdradzają 4. fazę MCU

Czy w takiej formie i z taką obsadą trafią oni także na inne ekrany w ramach MCU? Na ten temat nadal nic nie zdecydowano, a szefujący Marvelowi Kevin Feige wydaje się pozostawać sceptyczny wobec realizacji wizji i spełnienia życzeń fanów.

Przyznam, że Charlie Cox jako Matt Murdock (Daredevil) wypadł znakomicie i chciałbym, by w kolejnych filmach oraz serialach wystąpił właśnie on, ale czy miałoby to pociągnąć za sobą transfer pozostałych aktorów do MCU? Co, jeśli doszłoby do tego wybiórczo? Co z innymi członkami obsady, którzy wcielali się w istotne postacie, jak chociażby Vincent D’Onofrio i jego Kingpin?

Czwarta faza MCU to nowe seriale! Oto na co czekamy

Uporządkowanie tego wszystkiego jest cholernie trudne i czasochłonne, w grę wchodzi też wiele rzeczy, o których możemy nie mieć pojęcia, dlatego nie oczekiwałbym, by rozwiązanie tej sprawy nastąpiło zbyt prędko. Poza tym, zaprezentowane niedawno plany Disney'a na najbliższe lata nie zakładają realizacji takich produkcji - firma skupia się na zapowiedzianych projektach, przy których już raczej nie będzie dodatkowo majstrować.

Disney zapowiada kilkadziesiąt seriali Marvel i Star Wars [ZWIASTUNY]

Seriale Disney+ nie trafią na DVD, Blu-ray i 4K Ultra HD Blu-ray

Niepokojące wieści docierają do nas także w kontekście rozbudowywanego MCU, które otrzyma w najbliższych latach nie tylko nowe filmy, ale i wysokobudżetowe seriale produkowane z myślą o Disney+. Wśród nich znajdują się "WandaVision" debiutujący już jutro oraz "Loki" i "The Falcon and the Winter Soldier", które zobaczymy stosunkowo niedługo. Możliwość ich obejrzenia w ramach subskrypcji Disney+ to bardzo komfortowa dla widzów sytuacja, ale wśród fanów nie brakuje osób, które kolekcjonują wybrane lub wszystkie produkcje z MCU na nośnikach fizycznych DVD, Blu-ray oraz 4K Ultra HD Blu-ray.

Nowe Gwiezdne Wojny bez wydania DVD?

Ponownie odnosząc się do słów Kevina Feige muszę z przykrością napisać, że Disney nie planuje takich wydań w przypadku zmierzających do Disney+ seriali. Można było, co prawda, spodziewać się braku takiej deklaracji, ponieważ nic nie wskazuje, by mający już dwa zamknięte sezony "The Mandalorian" miał zawitać na jakikolwiek krążek w oficjalnej dystrybucji.

HBO Max - kiedy w Polsce? Czym różni się od HBO GO?

Disney chce oczywiście w ten sposób wspierać swoją platformę, ponieważ będzie to dla widzów jedyny oficjalny sposób na zapoznanie się lub powtórkę serialu, ale opieszałość, z jaką odnosi się firma do rynku płyt Blu-ray i 4K Ultra HD Blu-ray (szczególnie w Polsce) mocno irytuje fanów. Oprócz zależności od dostępu do szybkiego łącza, w grę wchodzi szansa obejrzenia produkcji w możliwie najlepszej dostępnej w domowych warunkach jakości, a ta wciąż pozostaje zarezerwowana dla nośników fizycznych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu