VOD

Najlepsze filmy na Netflix - koniecznie zobaczcie te produkcje

Konrad Kozłowski
Najlepsze filmy na Netflix - koniecznie zobaczcie te produkcje
7

Biblioteka Netfliksa jest naprawdę obszerna, dlatego nie jest wcale łatwo znaleźć dobry film lub serial na seans. Dla ułatwienia w tym tekście przygotowaliśmy dla Was listę najlepszych filmów Netflixa.

Serwisy VOD odznaczają się typową dla siebie cechą, czyli rotacją treści. Przez wielu zadawane pytania na temat dostępności jednej czy drugiej produkcji bywają bardzo zasadne, ponieważ umowy podpisywane są na określony czas, po którym licencja może być przedłużona, ale nie musi. W związku z tym, część katalogu należy traktować jako dobrą okazję do obejrzenia filmu w ramach abonamentu, lecz warto pamiętać, że spora część filmów i seriali na Netflix jest na stałe. Mowa oczywiście o tytułach oryginalnych, do których serwis ma prawa na wyłączność (w danym regionie), dlatego spora liczba filmów (a wszystkie poniżej) będą zawsze dostępne do obejrzenia na Netflix.

Znamy pierwsze nowości w lutym na Netflix – filmy i seriale [lista aktualizowana]

The Old Gurd

Film akcji z elementami sci-fi opowiada o grupie nieśmiertelnych osób, które na przestrzeni wieków wcielały się w wojowników, żołnierzy i najemników pilnując bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi. Starali się stawać po właściwej stronie, ale gdy zostali rozpoznani i będą ścigani, ich nadrzędnym celem jest obrona swojej tożsamości. Wartka akcja, sporo udanych dynamicznych scen i dość ciekawa historia z potencjałem na kontynuację. Obsadzie lideruje Charlize Theron.

Proces Siódemki z Chicago

https://www.youtube.com/watch?v=f35C_CjOHlE&t=1s

Aaron Sorkin (scenariusz i reżyseria) przygląda się procesowi sądowemu, który odbił się szerokim echem w latach 60. po tym, jak pokojowy protest przerodził się w starcia z policją. Tytułowej siódemce postawiono zarzuty podburzania tłumu i doprowadzenia do eskalacji. W obsadzie m.in. Joseph Gordon-Levitt, Jeremy Strong, Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen.

Może pora z tym skończyć

Na pozór zwykła wizyta u rodziców chłopaka bohaterki Jessie Buckley przedłuża się z powodu śnieżycy. Wyjątkowa produkcja Charliego Kaufmana, który postanowił pokazać, co może oznaczać daleka wyprawa... w głąb siebie. Znakomicie nakręcony film nie pozwala się nudzić. W obsadzie także Jesse Plemons, Toni Collette i David Thewlis.

Czyj to dom?

Opisywany jako horror film Remi Weekes znacznie lepiej radzi sobie jako dramat psychologiczny biorący pod lupę zespół stresu pourazowego. Występują Sope Dirisu oraz Wunmi Mosaku - dwójka głównych bohaterów wprowadzająca się do nowego domu w oczekiwaniu na azyl polityczny.

Ma Rainey: Matka bluesa

Określana mianem matki bluesa Ma Rainey trafia do studia nagrań, gdzie ma stworzyć kolejne hity. Na miejscu muzycy nie będą jednak tylko wykonywać jej poleceń, co doprowadzi do licznych konfliktów. Plejada gwiazd w obsadzie: między innymi Viola Davis, Chadwick Boseman, Colman Domingo, Tylour Paige.

Mank

Zatrudniony przez Orsona Wellesa tytułowy bohater Herman Mankiewicz zabiera się do pracy nad scenariuszem do "Obywatela Kane'a". Zrealizowany przez Davida Finchera film to specyficzny i wyjątkowy obraz mający pokazać nam jasną i ciemną stronę Hollywood z lat 30. W obsadzie błyszczą Gary Oldman, Amanda Seyfried i Lilly Collins.

Diabeł wcielony

Tom Holland i Robert Pattinson w filmie Antonio Camposa przenoszą nas do powojennej rzeczywistości, gdzie walka o dobre imię może przerodzić się w coś znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Do czego posunie się młody chłopak starający się ochronić własną rodzinę?

t

Irlandczyk

Film Martina Scorsese to trwająca około 3,5 godziny produkcja, która opowiada historię człowieka malującego domy. Współpraca Franka Sheerana i Jimmy'ego Hoffy rozciąga się na kilka dekad, kiedy to w tle przemyka nam historia zmieniających się Stanów Zjednoczonych. Niektórzy oglądają film z podziałem na cztery akty, niczym mini-serię, ale zdecydowanie warto zobaczyć całość.

Historia małżeńska

Dramat psychologiczny nakręcony przez Noah Baumbach, to wyjątkowa okazja do popisu talentu Scarlet Johansson i Adama Drivera - dwójki aktorów, którzy mogli być do tej pory kojarzeni główni z rolami w blockbusterach Marvela i Star Wars. Co dzieje się z partnerami, którzy nie rozmawiają?

Roma

Oscarowa superprodukja Netfliksa to wizjonerski film Alfonso Cuaróna, który postanowił zrealizować swój projekt w czarnobiałych barwach. To historia o bliskości, emocjach i rodzinie, a także przykład przekroju społeczeństwa z punktu widzenia młodych służących.

Okja

Film Joon-ho Bonga, którego możecie znać dzięki oscarowemu "Parasite", opowiada o staraniach młodej dziewczyny ruszającej na ratunek zwierzęciu, które traktuje jak przyjaciela. Wielka korporacja porywa je w celu zorganizowania produkcji modyfikowanej genetycznie żywności, więc to będzie lekcja dla wszystkich.

Ballada o Busterze Scruggsie

Mówiło się, że bracia Coenowie zrealizują dla Netfliksa mini-serial, ale ostatecznie powstał film pełnometrażowy i to była jak najbardziej właściwa decyzja. Tak wizyta na Dzikim Zachodzie, pełna udanych dowcipów i absurdów, to czysta przyjemność.

Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane)

Wszyscy wiemy, jak pokręcone i wyjątkowe mogą być relacje i więzi rodzinne, a film Noah Baumbacha (ten od "Historii małżeńskiej") znakomicie pokazuje pod lupą to wszystko na przykładzie członków rodziny Meyerowitz. W obsadzie znaleźli się między innymi Adam Sandler, Ben Stiller, Dustin Hoffman i Emma Thompson.

Nieoszlifowane diamenty

Adam Sandler blisko współpracuje z Netfliksem, a jego film "Nieoszflifowane diamenty" to chyba najbardziej skrajnie oceniana produkcja w ofercie. Niektórzy się nim zachwycają, większość nie rozumie fenomenu. Mnie ta opowieść urzekła, rozbawiła i momentami wzruszyła.

Dwóch papieży

Anthony Hopkins i Jonathan Pryce wcielają się odpowiednio w papieża Benedykta XVI i przyszłego papieża Franciszka, zaś film opowiada o ich relacji i kulisach spotkania z 2012 roku. Za kamerą stanął Fernando Meirelles, a scenariusz napisał Anthony McCarten.

El Camino

Film, których chyba można śmiało określić epilogiem dla serialu "Breaking Bad", który od początku do końca opowiedział historię Waltera White'a, ale pozostawił otwarty wątek Jessego Pinkmana. "El Camino" przedstawia to, co działo się niedługo po finale serialu, więc fani hitu stacji AMC po prostu muszą to zobaczyć. Pozostałym zalecę seans "Breaking Bad", dla którego wisienką na torcie będzie film Vince'a Gilligana.

y

Zapowiedzi Netfliksa na rok 2021 są imponujące. Serwis pokaże minimum 71 nowych produkcji, a więc doczekamy się co najmniej jednego nowego filmu tygodniowo. Wśród nich nie brakuje świetnie zapowiadających się projektów, w które zaangażowano największe gwiazdy i znanych scenarzystów oraz reżyserów. Nadchodzi film Adama McKay'a "Don't Look Up", a w obsadzie znaleźli się Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Jonah Hill, Tyler Perry, Timothee Chalamet, Ron Perlman oraz Cate Blanchett i Meryl Streep, a także „Red Notice” z Dwaynem Johnsonem, Gal Gadot i Ryanem Reynoldsem. Na przestrzeni najbliższych tygodni pojawią się natomiast film Zacka Snydera „Armia umarłych” oraz „Malcom i Marie” z Zenday’ą i Johnem Davidem Washingtonem. O wszystkich zapowiedzianych na 2021 filmach Netflix przeczytacie w naszym osobnym tekście.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu