Apple

Apple Watch Series 6. Jeszcze lepszy zegarek w nowych wersjach kolorystycznych

PK
Piotr Kurek
24

Prezentacja „Time Flies” od Apple przynosi kilka premier. W tym tegoroczną odsłonę popularnego zegarka Apple Watch. Czym tym razem zaskakują inżynierowie z Cupertino? Sprawdźmy nowości w Apple Watch Series 6.

zegarek apple watch series 6

Ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem plotek i przecieków na temat nowych MacBooków z układami ARM, iPhone’a 12 i jego różnych wariantów, czy iPadów — w tym zaprezentowanego dziś iPada Air. „Leakerzy” nie specjalnie przyglądali się rynkowi smart zegarków i samemu Apple Watch, który właśnie debiutuje w 6. odsłonie. I choć nie mamy tu do czynienia z rewolucją na poziomie Apple Watch 4, tak osoby, które w ostatnich miesiącach zastanawiały się nad kupnem smart zegarka, mają kilka powodów, by sięgnąć po ten najnowszy. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowościach Apple sprawdźcie nasze zestawienie Wszystko o konferencji Apple.

interfejs apple watch series 6

Funkcje zdrowotne w Apple Watch Series 6

Najważniejszą nowością w Apple Watch Series 6 bez wątpienia jest czujnik SpO2, Wystarczy aplikacja do monitorowania nasycenia krwi tlenem (Tlen we krwi) i 15 sekundowy pomiar, by wyświetlić na ekranie zegarka wynik. Pomiary można wykonać w dowolnym momencie, o ile stoimy w miejscu. Zegarek sam będzie sprawdzał nasycenie krwi w chwilach, gdy wykryje brak aktywności z naszej strony. Warto jednak pamiętać, że pomiary wykonywane przez apkę Tlen we krwi nie są przeznaczone do zastosowań medycznych, w tym do samodiagnozy lub konsultacji z lekarzem, i mają w zamierzeniu służyć wyłącznie celom związanym z ogólną kondycją fizyczną i samopoczuciem. Podobnie jak czujnik i aplikacja EKG. Te nie są przeznaczone do użytku przez osoby w wieku poniżej 22 lat, a powiadomienia o arytmii nie są przeznaczone do użytku przez osoby, u których rozpoznano migotanie przedsionków. Dzięki watchOS 7, Apple Watch Series 6 będzie też świetnym kompanem w czasie snu. Nowa aplikacja Sen nie tylko monitoruje Twój sen, ale też współpracuje z iPhonem, pomagając stworzyć harmonogram i wypracować odpowiednie nawyki. Do tego znane z wcześniejszych odsłona Apple Watch Alarmowe SOS, powiadomienia o zbyt wysokim lub niskim tętnie, wykrywanie niebezpieczne upadki i automatyczne zawiadamianie służb ratunkowych (także za granicą w modelu GPS + Cellular).

interfejs apple watch series 6

Apple Watch Series 6. Co nowego?

Apple zdecydowało się także na udostępnienie działającego non-stop wysokościomierza. Sercem Apple Watch Series 6 jest układ Apple S6 będący o 20 procent szybszy niż S5 i zapewniający lepsze i niezawodne działanie urządzenia, przy tym samym czasie pracy na jednym ładowaniu — ok. 18 godzin. To procesor z iPhone’a 11 przystosowany do pracy w zegarku. Series 6 ma jaśniejszy ekran — także przy aktywowanym Always On Display (1000 nitów) i 50% głośniejsze głośnik. W pudełku zabraknie niestety ładowarki — Apple zdecydowało się ją usunąć, pozostawiając jedynie przewód do ładowania podłączany magnetycznie.

Apple Watch Series 6 będzie także dostępny w kolorze czerwonym (PRODUCT)RED, a to oznacza, że część zysków ze sprzedaży jest przekazywana na Globalny Fundusz na rzecz walki z AIDS. Do 30 września pieniądze te trafiać będą do puli Globalnego Funduszu przeznaczonej na zwalczanie skutków COVID-19. Zegarek w wersji aluminiowej dostępny będzie w kilku wersjach kolorystycznych: gwiezdna szarość, srebrny, niebieski, złoty i wspomnianym wyżej, czerwonym (PRODUCT)RED. Wersje ze stali nierdzewnej dostępne będą w kolorze grafitowym, srebrnym i złotym.

Apple Watch Series 6 oficjalnie! Apple prezentuje swój najnowszy zegarek


czujniki w apple watch series 6

W tym roku Apple podeszło do tematu pasków w nieco inny sposób prezentując tak zwany Solo Loop. Wykonana w całości z silikonu opaska nie wymaga zapinania. Jest elastyczna i w zależności od wybranego modelu, dopasuje się do nadgarstka. Solo Loop będzie dostępne w kilku wersjach kolorystycznych oraz rozmiarach. Solo Loop będzie także dostępny w wersji plecionej wykonanej z nici poliestrowych. Materiały wykorzystywane w tych opaskach pochodzą w 100% z recyklingu. Cena silikonowej opaski Solo to 199 zł. Za wariant pleciony będziecie musieli zapłacić 449 zł.

najważniejsze funkcje apple watch series 6

Nad wszystkimi procesami czuwać będzie watchOS 7, który przez ostatnie miesiące testowany był na poprzednich modelach Apple Watch, a z Apple Watch Series 6 oferować będzie dużo więcej. Nowością, która będzie wymagać długiej pracy baterii, bez wątpienia jest monitorowanie snu — połączenie Apple Watch Series 6 i watchOS 7 może się okazać najlepszym wyborem. Więcej o samym systemie napędzającym zegarki Apple przeczytacie we wpisie watchOS 7: pełna lista nowości. Zdrowie, sen i impreza! Zapowiada się ciekawie. Nowością w iOS 14 związaną z Apple Watch będzie Family Setup. To funkcja umożliwiająca ustawienie i konfigurację Apple Watch członkom rodziny w przypadku, gdy nie posiadają oni własnego iPhone’a.

kolekcja zegraków rapple watch series 6

Apple Watch Series 6. Pełna specyfikacja techniczna

 • Koperta z aluminium dostępna w kolorze srebrnym, gwiezdnej szarości, złotym, niebieskim i w edycji (PRODUCT)RED
 • Koperta ze stali nierdzewnej dostępna w kolorze srebrnym, mocnego grafitu (DLC) i złotym (PVD)
 • Koperta z tytanu dostępna w kolorze naturalnym i gwiezdnej czerni (niedostępne w polskim sklepie Apple)
 • GPS/GNSS
 • Kompas
 • Stale aktywny wysokościomierz
 • Wodoodporny do głębokości 50 metrów
 • Czujnik nasycenia krwi tlenem (apka Tlen we krwi)
 • Czujnik pracy serca wykorzystujący impulsy elektryczne (apka EKG)
 • Optyczny czujnik tętna drugiej generacji
 • Międzynarodowe połączenia alarmowe i Alarmowe SOS
 • Przyspieszeniomierz do 32 g z wykrywaniem upadku
 • Żyroskop
 • Czujnik oświetlenia zewnętrznego
 • Głośnik głośniejszy o 50%
 • Mikrofon (umożliwia działanie apki Hałas)
 • Apple Pay
 • GymKit
 • Pojemność 32 GB
 • Tylna płytka wykonana z ceramiki i szkła szafirowego 44 mm (368 na 448 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 977 mm²) 40 mm (324 na 394 piksele, powierzchnia wyświetlacza 759 mm²)
 • Niegasnący wyświetlacz OLED LTPO Retina (jasność 1000 nitów)
 • Układ SiP S6 z 64-bitowym dwurdzeniowym procesorem nawet o 20 procent szybszy niż S5
 • LTE i UMTS (w modelach GPS + Cellular)
 • Czip łączności bezprzewodowej Apple W3
 • Czip U1 (Ultra Wideband)
 • Wi-Fi (802.11b/g/n 2,4 GHz i 5 GHz)
 • Bluetooth 5.0
 • Wbudowana bateria litowo-jonowa do wielokrotnego ładowania wystarczająca do 18 godzin
 • Przewód do ładowania podłączany magnetycznie

Apple Watch Series 6 zaprezentowany. Zegarek trafi wkrótce do sprzedaży. Poznajcie jego ceny

Apple Watch Series 6 dostępny będzie w Stanach Zjednoczonych już w najbliższy piątek. A zamówienia przedpremierowe startują jeszcze dzisiaj. W Polsce też możecie je już zamówić, z gotowością do wysyłki w oficjalnym sklepie Apple w przedziale 2-4 dni roboczych, choć na niektóre modele w konfiguracji z opaskami Loop przyjdzie poczekać kilka tygodni. Apple Watch Series 6, w zależności od wariantu, będzie różnił się cenowo — i to dość znacznie. Za wersję w rozmiarze 40 mm z łącznością WiFi/GPS zapłacicie 1899 zł. Decydując się na rozmiar 44 mm będzie trzeba zapłacić 2049 zł. Jeszcze drożej wyjdzie, jeśli zdecydujecie się na modele z łącznością bezprzewodową GPS + Cellular. Tu ceny zaczynają się od 2499 zł. Dotyczy to oczywiście wersji z kopertą z aluminium i podstawowym paskiem sportowym. Za Apple Watch Series 6 z kopertą ze stali nierdzewnej zapłacicie dużo więcej. Ceny zaczynają się od 3199 zł, a kończą na 3449 zł (wersja GPS + Cellular z podstawowym paskiem sportowym).

apple watch series 6

Mamy Apple Watch Series 6, pokazano też Apple Watch SE. Apple zaprezentowało też całkiem nowego iPada Air i nieco odświeżonego iPada 8. generacji. Wielkim nieobecnym jest iPhone 12. Wiemy już, że w tym roku premiera i sama prezentacja odbędzie się nieco później. Produkcja nowych modelów na masową skalę rusza w najbliższych dniach, co może sugerować, że o telefonie dowiemy się dopiero w październiku. W najbliższym czasie, do sklepów mają też trafić lokalizatory Apple AirTag, które pomogą m.in. szybko znaleźć zawieruszone klucze. Tych ostatnich również zabrakło na dzisiejszej prezentacji — być może pojawią się przy okazji premiery iPhone’a 12.

Apple Watch Series 6? A może...

Premiera Apple Watch Series 6 za nami. W ofercie Apple znajdziecie teraz trzy zegarki, które być może zachęcą Was dużo bardziej niż obecna generacja. Firma z Cupertino zapowiedziała „budżetowego” Apple Watch SE, który wraz z Apple Watch Series 3 są dostępne w oficjalnej sprzedaży. Series 6 i SE różnią się przede wszystkim funkcjami zdrowotnymi, jak EKG, czy Tlen we krwi, których w SE zabrakło. Nie ma tu też ekranu Always On Display, czy dodatkowych wariantów kolorystycznych. Apple Watch 3, choć najtańszy, odbiega znacznie od swoich młodszych braci. Przede wszystkim mniejszymi rozmiarami. Dostępny jest z kopertą 42 mm lub 38 mm, i choć posiada ekran Retina, jego obszar roboczy jest dużo mniejszy. Apple Watch Series 3 posiada optyczny czujnik tętna z możliwością ustawienia Alarmowych SOS, ale nie jest dostępny w wariancie GPS + Celluar.

zegarki apple watch

Nie można też zapominać o konkurencji. W ostatnim czasie coraz więcej firm ma w swojej ofercie smart zegarki. Samsung, Xiaomi, Huawei, czy Oppo, to tylko niektóre, popularne na rynku marki, których produkty założycie na rękę. Wybór jest spory i warto się zastanowić przed wydaniem pokaźnej sumy pieniędzy na gadżet, który z perspektywy czasu może okazać się całkowicie zbędny. Podpowiedzi szukajcie w tekście Konrada Apple Watch vs. smartwatche z Androidem. Czy konkurencja ma jeszcze szansę?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konferencja Apple