Apple

Kiedy zobaczymy nowe iPhone'y? Apple potwierdza opóźnienie

Konrad Kozłowski
Kiedy zobaczymy nowe iPhone'y? Apple potwierdza opóźnienie
11

O takim przesunięciu mówiło się od pewnego czasu, ale dopiero teraz Apple oficjalne przyznało, że nowe iPhone'y zanotują w tym roku obsuwę względem zeszłorocznego debiutu.

Plotki odnośnie opóźnienia dostępności nowych modeli iPhone'a krążyły od kilku miesięcy i podczas prezentacji najnowszych wyników kwartalnych Apple przyznało, że na nowe urządzenia będziemy musieli zaczekać kilka tygodni dłużej. Punktem odniesienia jest oczywiście prezentacja zeszłorocznych iPhone'ów 11, 11 Pro i 11 Pro Max, które pokazano na początku września. Nie została jednak podana przyczyna, więc nie wiemy czy nastąpiły jakieś problemy na linii fabrycznej, czy wynika to z braków części, czy zwykłego opóźnienia spowodowanego ograniczeniami dotyczącymi organizacji pracy w czasie pandemii.

Marzenia się spełniły. Powstaje mały iPhone 12 w rozmiarze iPhone SE

Wcześniejsze doniesienia mediów, w tym The Wall Street Journal, a także samych dostawców części (Qualcomm) zwiastowały taki obrót sprawy. Paweł pisał o tym na Antyweb. Było jasne, że wypowiedzi dotyczące częściowego przesunięcia terminu debiutu flagowego i globalnego telefonu 5G dotyczą właśnie nadchodzących iPhone'ów 12. Nie jest to żadne zaskoczenie, ale wyraźnie widać, że Apple nie chciało spieszyć się z podaniem tej informacji, by ewentualnie nie wpłynęło to wcześniej na sprzedaż innych urządzeń.

Data premiery iPhone 12 - później niż zwykle

Przesunięcie rozpoczęcia sprzedaży o kilka tygodni oznacza, że nowy iPhone może trafić w ręce klientów dopiero w połowie października. Dotychczas kalendarz zakładał premierę w pierwszych dniach września, a wysyłka i wprowadzenie do lokalnej sprzedaży startowały z końcówką miesiąca.

Nowe plotki potwierdzają design iPhone 12, płaski front bez szkła 2.5D

To nie jest pierwszy przypadek , gdy Apple potrzebuje kilka(naście) dodatkowych tygodni na wprowadzenie telefonu do sprzedaży. Spotkało to iPhone'a X i iPhone'a Xr, które w sklepach pojawiły się odpowiednio dwa i jeden miesiąc później. Czy tym razem również firma z Cupertino postanowi pokazać światu swoje nowe gadżety i wstrzymać się rozpoczęciem ich sprzedaży przez kilka tygodni? Na te wieści musimy jeszcze zaczekać.

Źródło: Apple

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu