Microsoft

Xbox Series S coraz bliżej. Microsoft szykuje drugą wersję konsoli nowej generacji

Piotr Kurek
Xbox Series S coraz bliżej. Microsoft szykuje drugą wersję konsoli nowej generacji
14

Xbox Series X, który zadebiutuje za kilka miesięcy, będzie naszpikowany najnowszymi technologiami pozwalającymi wyciągnąć z gier ostatnie soki. Nie każdego jednak stać na wydanie sporej sumy pieniędzy na konsolę. Dla osób, które oczekują nieco mniej, przygotowywana ma być tańsza alternatywa.

Już przy okazji pierwszych plotek i przecieków na temat następnej generacji mówiło się, że Microsoft przygotowuje przynajmniej dwie edycje swojej następnej konsoli. Na oficjalnej prezentacji Xbox Series X pojawił się tylko jeden sprzęt. Wyposażony w topowe komponenty, osiągający wydajność na poziomie 12 teraflopów ze wsparciem 4K, 120 klatek na sekundę, ray-tracing, itp. robi piorunujące wrażenie na papierze. Ważniejsze od samych specyfikacji sprzętu są gry, dlatego z ostateczną oceną, czy konsola zje konkurencję na śniadanie, jeszcze się wstrzymam. Microsoft nie zamierza jednak skupić się wyłącznie na tej edycji. W przygotowaniu ma być również nieco słabsza, ale za to tańsza odsłona o nazwie Xbox Series S.

Zobacz też: Ile jesteś w stanie zapłacić za PlayStation 5 i Xbox Series X?

Poznaliśmy wygląd konsoli, poznaliśmy jej specyfikację i przybliżoną datę premiery. Nadal nie wiemy ile nam przyjdzie za nią zapłacić. A to bez wątpienia będzie miało największe znaczenie dla potencjalnego klienta. Czy cena Xbox Series X rzeczywiście będzie na poziomie 2500 złotych na premierę? Odpowiedź na to pytanie poznamy pewnie za kilka tygodni lub miesięcy. Coś mi mówi, że zarówno Microsoft, jak i Sony, które też może pracować nad dwoma wariantami PlayStation 5, do samego końca czekają z odkryciem wszystkich kart. Amerykańska firma ma nas jeszcze zaskoczyć drugim modelem, który będzie znacznie tańszy, ale nie będzie oferował tych samych możliwości. Taki ma być właśnie Xbox Series S.

Xbox Series X z tańszą alternatywą. Xbox Lockhart (Xbox Series S) może zostać zaprezentowany za kilka tygodni

Kolejne przecieki na temat Xbox Lockhart — kodowej nazwy tańszej konsoli z rodziny Xbox Series, wskazują, że Microsoft jest już na etapie testowania jej przez pracowników firmy w warunkach domowych (podobnie było w przypadku Xbox Series X). Informacje te zbiegają się z kolejnymi przeciekami na temat nowych modeli Microsoft Surface, które według ostatnich doniesień mają zostać zaprezentowane w maju. Mówi się, że w tym samym czasie zaprezentowana zostanie konsola Xbox Series S. Jej wydajność ma być na poziomie 4 teraflopów i być tym, czym Xbox One S jest dla Xbox One X — tańszą alternatywą dla osób, które szukają dobrych rozwiązań, w nieco niższej cenie. Pozstaje tylko pytanie, co konkretnie zostanie wycięte w tej wersji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu