Xbox

Xbox Series X: jeżeli ta cena się potwierdzi, to nie będzie powodów do płaczu

Kamil Świtalski
25

Oficjalne ceny konsoli nowej generacji wciąż nie są znane, ale nie brakuje plotek na ich temat. Dziś jeden z pracowników elektromarketu podzielił poinformował portal Łowcy Gier o cenie Xbox Series X, która widnieje w ich wewnętrznym katalogu.

Konsole nowej generacji mają trafić do sklepów jeszcze tej jesieni. Mają, w teorii, bo jak będzie w praktyce — czas pokaże. W dobie pandemii koronawirusa niczego nie można być pewnym. Jeżeli firmy nie wyrobią się z produkcją i zasileniem sklepowych półek swoimi nowymi gadżetami, to istnieje spore ryzyko, że premiera zostanie przeniesiona. Albo że urządzenia trafią wyłącznie na kilka wybranych rynków — a reszta świata będzie musiała zaczekać. O cenach które przyjdzie nam zapłacić za konsole plotkuje się już od dawna — ani Sony, ani Microsoft, nie podali jeszcze oficjalnych kwot. Ale jak informuje portal Łowcy Gier, jeden z ich czytelników pracujący w dużym elektromarkecie zdradził cenę, jaka widnieje w tamtejszym katalogu.

Cena Xbox Series X to 2500 złotych? Myślę, że byłaby ona dla wielu do zaakceptowania

2500 złotych — tyle według informacji podanych redakcji ŁG obecnie kosztować miałby Xbox Series X. Dużo to czy mało? Myślę, że... akceptowalnie. Daleki jestem od twierdzenia, że to niewiele — i choć Xbox Series X zapowiada się na naprawdę fajny sprzęt z dużych możliwościach, to jednak dla większości użytkowników nie będzie to kwota, która zniknie im z portfela niezauważona. Z drugiej jednak strony: biorąc pod uwagę fakt że będzie to sprzęt na pięć-siedem lat zabawy, nie ma specjalnych powodów do płaczu. A gdy porównamy go do średniej klasy (a, tym bardziej, wysokiej klasy) PC — to już w ogóle.

Warto pamiętać, że to wciąż plotki i żadne oficjalne informacje. Poprosiliśmy polski oddział Microsoftu o komentarz w tej sprawie — gdy tylko nadejdzie odpowiedź, zaktualizuję wpis. A póki co pytanie do Was: ile jesteście w stanie zapłacić za konsolę nadchodzącej generacji? Moją granicą, jak już kiedyś wspominałem, są 3000 złotych — i mam cichą nadzieję, że ani PlayStation 5 ani Xbox Series X jej nie przebiją.

Z drugiej strony — wciąż sytuacja wygląda dużo lepiej, niż przed laty, gdy jesienią 2000 roku debiutowała w polskich sklepach konsola PlayStation 2. O ile mnie pamięć nie myli, wyceniona ona została na 2699 złotych, kiedy stawka minimalna brutto obowiązująca wówczas w Polsce wynosiła... 700 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu