Xbox

Xbox Series X: jeżeli ta cena się potwierdzi, to nie będzie powodów do płaczu

Kamil Świtalski
Xbox Series X: jeżeli ta cena się potwierdzi, to nie będzie powodów do płaczu
25

Oficjalne ceny konsoli nowej generacji wciąż nie są znane, ale nie brakuje plotek na ich temat. Dziś jeden z pracowników elektromarketu podzielił poinformował portal Łowcy Gier o cenie Xbox Series X, która widnieje w ich wewnętrznym katalogu.

Konsole nowej generacji mają trafić do sklepów jeszcze tej jesieni. Mają, w teorii, bo jak będzie w praktyce — czas pokaże. W dobie pandemii koronawirusa niczego nie można być pewnym. Jeżeli firmy nie wyrobią się z produkcją i zasileniem sklepowych półek swoimi nowymi gadżetami, to istnieje spore ryzyko, że premiera zostanie przeniesiona. Albo że urządzenia trafią wyłącznie na kilka wybranych rynków — a reszta świata będzie musiała zaczekać. O cenach które przyjdzie nam zapłacić za konsole plotkuje się już od dawna — ani Sony, ani Microsoft, nie podali jeszcze oficjalnych kwot. Ale jak informuje portal Łowcy Gier, jeden z ich czytelników pracujący w dużym elektromarkecie zdradził cenę, jaka widnieje w tamtejszym katalogu.

Cena Xbox Series X to 2500 złotych? Myślę, że byłaby ona dla wielu do zaakceptowania

2500 złotych — tyle według informacji podanych redakcji ŁG obecnie kosztować miałby Xbox Series X. Dużo to czy mało? Myślę, że... akceptowalnie. Daleki jestem od twierdzenia, że to niewiele — i choć Xbox Series X zapowiada się na naprawdę fajny sprzęt z dużych możliwościach, to jednak dla większości użytkowników nie będzie to kwota, która zniknie im z portfela niezauważona. Z drugiej jednak strony: biorąc pod uwagę fakt że będzie to sprzęt na pięć-siedem lat zabawy, nie ma specjalnych powodów do płaczu. A gdy porównamy go do średniej klasy (a, tym bardziej, wysokiej klasy) PC — to już w ogóle.

Warto pamiętać, że to wciąż plotki i żadne oficjalne informacje. Poprosiliśmy polski oddział Microsoftu o komentarz w tej sprawie — gdy tylko nadejdzie odpowiedź, zaktualizuję wpis. A póki co pytanie do Was: ile jesteście w stanie zapłacić za konsolę nadchodzącej generacji? Moją granicą, jak już kiedyś wspominałem, są 3000 złotych — i mam cichą nadzieję, że ani PlayStation 5 ani Xbox Series X jej nie przebiją.

Z drugiej strony — wciąż sytuacja wygląda dużo lepiej, niż przed laty, gdy jesienią 2000 roku debiutowała w polskich sklepach konsola PlayStation 2. O ile mnie pamięć nie myli, wyceniona ona została na 2699 złotych, kiedy stawka minimalna brutto obowiązująca wówczas w Polsce wynosiła... 700 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu