Seriale

Obsada 2. sezonu "Wiedźmina" znacznie urosła - oto nowe twarze

Konrad Kozłowski
Obsada 2. sezonu "Wiedźmina" znacznie urosła - oto nowe twarze
6

Ekipa pracuje nad 2. sezonem "Wiedźmina". Wstępna data premiery może nie zostać dotrzymana, ale o 2. sezonie serialu Netfliksa wiemy coraz więcej.

2. sezon "Wiedźmina" - kiedy zobaczymy?

Powrót na plan, wstępna i nieoficjalna data premiery

Z początkiem sierpnia ekipa filmowa wróciła na plan, co będzie wiązało się z przyjęciem reżimu sanitarnego, którego szczegóły dopiero zostaną podane przez Brytyjskie Stowarzyszenie Filmowe i Brytyjski Instytut Filmowy. Nie wiadomo, czy początkowo nie wpłynie to znacząco na prace na planie, gdzie przecież wielokrotnie dochodzi do wspólnych scen z udziałem minimum dwójki aktorów znajdujących się dość blisko siebie. Z pewnością jednak wszyscy będą dążyć do jak najszybszej realizacji zdjęć, ponieważ po pobycie zaledwie przez miesiąc na planie udało się do tej pory poświęcić na ten projekt tylko 30 z około 150 dni zdjęciowych.

Tom Holland stanął na wysokości zadania. Recenzja Cherry: Niewinność utracona – nowego filmu Apple TV+

Jeśli terminarz działań Netfliksa miał przy 2. sezonie "Wiedźmina" się powtórzyć, to oznaczałoby, że nowe odcinki byłyby gotowe w okolicach lipca 2021 roku. Platige Films jest producentem wykonawczym drugiej serii, ale Platige Image ponownie odpowiada za efekty specjalne. Kontrakt zakłada zakończenie prac nad odcinkami w lipcu tego roku, więc niedługo później serial mógłby wrócić na Netflix z nowym sezonem. Nie wiadomo jednak, czy opóźnienie w zdjęciach nie spowoduje przesunięcia tego terminu, a w konsekwencji daty premiery. Ta nie została jeszcze oficjalnie podana, ale okolice jesieni przyszłego roku są mimo wszystko bardzo prawdopodobne.

Fabuła 2. sezonu "Wiedźmina". Nowi bohaterowie

Zdjęcia: redanianintelligence.com

Już kilka miesięcy temu showrunnerka Lauren Hissrich wyjawiła, że w 2. sezonie cała trójka głównych bohaterów - Geralt, Yennefer i Ciri - będzie znajdować się w tym samym czasie i w tym samym miejscu. Była to oczywiście odpowiedź na zarzuty fanów dotyczące zakręconego scenariusza z premierowej serii, gdzie wszystkie trzy wątki były rozrzucone w czasie, a niektórzy z widzów nie mogli się w tym odnaleźć.

Nowe seriale w świecie Gry o tron stoją przed gigantycznym wyzwaniem

Drugi sezon bazować ma pierwszym tomie sagi pt. "Krew Elfów", ale nie są wykluczane retrospekcje, które sięgną po historie z "Miecza przeznaczenia" oraz "Ostatniego życzenia". Na przestrzeni 1. sezonu nie zostało uwzględnione wszystko, co chcieli opowiedzieć twórcy, dlatego możemy spodziewać się bezpośrednich nawiązań do wydarzeń z pierwszej serii. Coraz bardziej realne staje się też sięgnięcie po wcześniejsze historie, aż do czasu szkolenia Geralta. Nauczyciela zagra Joel Adrian i spekuluje się, że akcja rozgrywać się będzie w Kaer Morhen. W obsadzie znaleźli się także Alina Ilin, Vernon Dobtcheff, Scarlett Maltmann, Andrew Paul, Lesley Ewen. Ze zdjęć z planu zdjęciowego w lutym, a które opublikowano w Sieci wynika, że ekipa ma za sobą prace nad scenami z Yennefer, Frigillą oraz Filavandrelem. Wcielają się w nie kolejno Anya Chalotra, Mimi Ndiweni, Tom Canton.

Obsada 2. sezonu "Wiedźmina" - nowe twarze

Netflix ogłosił, że do obsady 2. sezonu dołącza siódemka nowych aktorów, którzy wcielą się w postacie, które na pewno pamiętają fani książek Andrzeja Sapkowskiego. Jednocześnie budzi to sporo spekulacji na temat tego, co zobaczymy w serialu, bo obecność niektórych z postaci sporo sugeruje. Oczywiście na temat szczegółów fabuły 2. sezonu nie wiemy zbyt wiele i tak pozostanie jeszcze przez jakiś czas, ale plotki i pogłoski na pewno będą nabierać na sile w następnych miesiącach.

Jazda bez trzymanki od twórców „Domu z papieru”. Recenzujemy „Sky Rojo”

  • Adjoa Andoh (Bridgertonowie, Milczący świadek) jako Nenneke
  • Cassie Clare (Nowy Wspaniały Świat, The Bisexual, Ferajna z Baker Street) jako Fillippa Eilhart
  • Liz Carr (Milczący świadek, Devs) jako Fenn
  • Graham McTavish (Outlander, Hobbit) jako Dijkstra
  • Kevin Doyle (Downton Abbey, Happy Valley) jako Ba’lian
  • Simon Callow (Pokój z widokiem, Cztery wesela i pogrzeb) jako Codringher
  • Chris Fulton (Bridgertonowie, Król wyjęty spod prawa) jako Rience

Narodziny nowej rodziny w "Wiedźminie"

Superbohaterski blockbuster w archaicznym formacie 4:3? Taka jest wizja Zacka Snydera

W wywiadzie z The Wrap Hissrich podkreśliła także rolę całego 2. sezonu, który będzie przedstawiał formowanie się nowej rodziny, której członkami jest oczywiście trójka głównych bohaterów. Showrunnerka zaznaczyła, że nowy sezon będzie szansą na ukazanie postaci Vesemira, najstarszego znanego wiedźmina, a także pozostałych postaci mających wpływ w okresie dorastania Geralta. Lauren dużo mówiła o relacji Geralta z Ciri - obydwie postacie poznaliśmy bliżej w pierwszej serii, a teraz mamy się przekonać, jak będzie działać ich relacja. "Będą się kłócić, będą się spierać", ale będą musieli się dogadać, bo są przecież na siebie skazani.

Zobacz też:

Źródła: redanianintelligence.com, techradar.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu