Podcast Antyweb Po Godzinach

Jak się kręci serial Netfliksa o apokalipsie? Ksawery Szlenkier z obsady "Kierunek: Noc" dla Antyweb

Konrad Kozłowski
Jak się kręci serial Netfliksa o apokalipsie? Ksawery Szlenkier z obsady "Kierunek: Noc" dla Antyweb
4

Takiego serialu Netflix jeszcze nie wyprodukował. Kilkanaście języków na planie, wiele z nich w samym serialu, twórcy i aktorzy przeróżnych narodowości, a wśród nich jedyny Polak w obsadzie: Ksawery Szlenkier.

"Kierunek: Noc" - serial na podstawie książki Jacka Dukaja

Wyobraźcie sobie, że wsiadacie do samolotu, wszystko w trakcie przygotowań do startu przebiega gładko i bez problemów. Wtem do samolotu wbiega uzbrojony mężczyzna i wymachując karabinem każe pilotowi startować. Niedługo później dowiadujecie się, że jego zachowanie podyktowane jest zagrożeniem ze strony... promieni słonecznych. Lecicie na zachód, uciekacie przed Słońcem, a na pokładzie znajduje się grupa nieznanych ci kompletnie osób, z którymi ostatecznie będziesz musiał współpracować, żeby przeżyć. Jesteście różnych narodowości, krótko mówiąc nie dogadujecie się, a problemy zaczynają się piętrzyć.

Polecamy: 5 najlepszych filmów na majówkę, które musicie zobaczyć na Netfliksie i HBO GO

Wywiad z aktorem Ksawerym Szlenkierem

W takiej sytuacji znalazła się postać Ksawerego Szlenkiera, w serialu Jakuba, który miał udać się w jeden ze swoich służbowych rutynowych lotów. Jak wyglądała praca na planie serialu "Kierunek: Noc" (recenzja), który powstał na bazie elementów powieści Jacka Dukaja "Starość Aksolotla"? W jakich językach porozumiewała się ekipa i obsada serialu, na którą składały się osoby z kilkunastu krajów? W serialu usłyszycie typowe dla Polaka zwroty - skąd się tam wzięły?

Polecamy też zeszłotygodniowy odcinek z Tomaszem Bagińskim - producentem "Wiedźmina" i  "Kierunek: Noc" .

Zapraszamy do rozmowy z aktorem w najnowszym odcinku podcastu Antyweb Po Godzinach.

Nasze ostatnie recenzje:

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu