Podcast Antyweb Po Godzinach

(Prawie) wszystko, co najlepsze od Microsoftu dla każdego. Office 365, logowanie do Teams i innych usług

Konrad Kozłowski
(Prawie) wszystko, co najlepsze od Microsoftu dla każdego. Office 365, logowanie do Teams i innych usług
8

Od 21 kwietnia dostępna dla wszystkich będzie odświeżona usługa Microsoft 365. Co wchodzi w jej skład oprócz aplikacji Office i dla kogo jest to oferta?

Microsoft 365 - co to jest i ile to kosztuje?

Jeśli macie wrażenie, że o czymś podobnym już słyszeliście, to macie rację. Microsoft 365 zastępuje do tej pory dostępną ofertę Office 365. Wszystko to dzieje się za sprawą poszerzenia listy aplikacji i usług wchodzących w skład subskrypcji. Co istotne, firma nie zwiększa ceny abonamentu i zapowiada rozwijanie usługi oraz wiele nowości, które będą pojawiać się w następnych miesiącach i latach.

W dzień po premierze usługi rozmawialiśmy z Radosławem Sejdą z Microsoftu na temat nowej oferty. Wśród zadanych pytań nie mogło zabraknąć tego dotyczącego przyszłości Skype'a i zasadności jego istnienia w świetle rosnącej popularności Microsoft Teams. Na tę chwilę Microsoft 365 to nie tylko pakiet aplikacji Office, ale również dodatki i wtyczki do przeglądarek (jak Redaktor firmy Microsoft)

To również zupełna nowość Family Safety, o której pisałem wcześniej: to aplikacja mobilna pozwalająca czuwać nad bezpieczeństwem członków rodziny. Oferuje takie funkcje, jak informowanie o nagłym zmianie lokalizacji, np. niezgodnym z kalendarzem, a także o zbliżaniu się do placówek szkolnych czy do domu. Dodatkowo, dzięki integracji z pozostałymi platformami jak Xbox i Windows, aplikacja pozwoli zarządzać ograniczeniami czasowymi, wiekowymi itd. na wszystkich innych urządzeniach dzieci.

Polecamy: Microsoft 365 zastępuje Office 365. Pakiet aplikacji i usług na abonament

W skład nowej oferty wchodzą też doskonale znane nam Microsoft Teams, Outlook i OneDrive. Prawie każda z usług doczekała się aktualizacji i kilku nowości, o których rozmawiamy na początku podcastu. Miłego słuchania!

Cennik pozostaje niezmieniony względem dotychczasowej oferty Office 365:

  • Microsoft 365 Personal - 29,99 zł miesięcznie lub 299,99 zł rocznie
  • Microsoft 365 Family - 42,99 zł miesięcznie lub 429,99 zł rocznie

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu