Podcast Antyweb Po Godzinach

Producent "Wiedźmina" - Tomasz Bagiński dla Antyweb. "Chciałbym opowiadać polskie historie dla międzynarodowej widowni"

Konrad Kozłowski
Producent "Wiedźmina" - Tomasz Bagiński dla Antyweb. "Chciałbym opowiadać polskie historie dla międzynarodowej widowni"
7

"Chciałbym opowiadać polskie historie dla międzynarodowej widowni" - mówi Tomasz Bagiński w rozmowie z Antyweb. Producent "Wiedźmina" przygotował dla Netfliksa już drugi serial "Kierunek: Noc", który na początku maja pojawi się na platformie.

Najpierw "Wiedźmin", teraz "Kierunek: Noc"

Tomasz Bagiński wyprodukował już drugi serial dla Netfliksa

"Kierunek: Noc" to jedna z nowości Netfliksa na maj. Serial przygotowano w oparciu o element opowieści "Starość aksolotla" Jacka Dukaja, o którego początki powstania zapytaliśmy Tomasza Bagińskiego. Jak się okazuje, nie jest to jedyny projekt na bazie historii Dukaja, nad którym pracuje producent "Wiedźmina". Na czym polega praca producenta serialu i jakie obowiązki spoczywały na Tomaszu Bagińskim podczas realizacji obydwu wspomnianych serii?

Polecamy: To pierwszy taki międzynarodowy eksperyment Netfliksa. „Kierunek: Noc” – recenzja

Zdjęcie: Netflix

W rozmowie udało się poruszyć nie tylko tematykę samej roli producenta w dzisiejszych produkcjach telewizyjnych, ale także sprawy techniczne i kulisy serialu "Kierunek: Noc" oraz kwestie powstawania jednego z największych hitów Netfliksa, czyli serialu "Wiedźmin". Przy okazji okazało się, że reżyserzy - którzy odpowiadają zazwyczaj za jeden lub kilka odcinków z całego sezonu - są w stanie tak skupić się na własnej pracy i realizacji swojej wizji, że zapominają o nakręceniu scen, które są kluczowe dla historii i wątków w innych epizodach.

Czytaj też: Co odróżnia Wiedźmina od Gry o tron? Byliśmy na planie hitu Netfliksa

Zdjęcia: Netflix

Dowiedzieliśmy się też jakie materiały przygotowuje się przed prezentacją nowego pomysłu w rozmowie z takimi gigantami jak Netflix - "mood trailer" to określenie, które zapewne usłyszycie po raz pierwszy. Zapytaliśmy też o aktualnie trwające prace nad 2. sezonem "Wiedźmina" oraz plany powrotu na plan serialu, gdzie wstrzymano zdjęcia ze względu na epidemię.

Nasze ostatnie recenzje:

Miłego słuchania!

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu