7

Producent „Wiedźmina” – Tomasz Bagiński dla Antyweb. „Chciałbym opowiadać polskie historie dla międzynarodowej widowni”

"Chciałbym opowiadać polskie historie dla międzynarodowej widowni" - mówi Tomasz Bagiński w rozmowie z Antyweb. Producent "Wiedźmina" przygotował dla Netfliksa już drugi serial "Kierunek: Noc", który na początku maja pojawi się na platformie.

Najpierw „Wiedźmin”, teraz „Kierunek: Noc”

Tomasz Bagiński wyprodukował już drugi serial dla Netfliksa

„Kierunek: Noc” to jedna z nowości Netfliksa na maj. Serial przygotowano w oparciu o element opowieści „Starość aksolotla” Jacka Dukaja, o którego początki powstania zapytaliśmy Tomasza Bagińskiego. Jak się okazuje, nie jest to jedyny projekt na bazie historii Dukaja, nad którym pracuje producent „Wiedźmina”. Na czym polega praca producenta serialu i jakie obowiązki spoczywały na Tomaszu Bagińskim podczas realizacji obydwu wspomnianych serii?

Polecamy: To pierwszy taki międzynarodowy eksperyment Netfliksa. „Kierunek: Noc” – recenzja

Zdjęcie: Netflix

W rozmowie udało się poruszyć nie tylko tematykę samej roli producenta w dzisiejszych produkcjach telewizyjnych, ale także sprawy techniczne i kulisy serialu „Kierunek: Noc” oraz kwestie powstawania jednego z największych hitów Netfliksa, czyli serialu „Wiedźmin”. Przy okazji okazało się, że reżyserzy – którzy odpowiadają zazwyczaj za jeden lub kilka odcinków z całego sezonu – są w stanie tak skupić się na własnej pracy i realizacji swojej wizji, że zapominają o nakręceniu scen, które są kluczowe dla historii i wątków w innych epizodach.

Czytaj też: Co odróżnia Wiedźmina od Gry o tron? Byliśmy na planie hitu NetfliksaZdjęcia: Netflix

Dowiedzieliśmy się też jakie materiały przygotowuje się przed prezentacją nowego pomysłu w rozmowie z takimi gigantami jak Netflix – „mood trailer” to określenie, które zapewne usłyszycie po raz pierwszy. Zapytaliśmy też o aktualnie trwające prace nad 2. sezonem „Wiedźmina” oraz plany powrotu na plan serialu, gdzie wstrzymano zdjęcia ze względu na epidemię.

Nasze ostatnie recenzje:

Miłego słuchania!

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w: