Apple

Konferencja Apple już dziś - to na niej mamy zobaczyć nowe iPady!

PK
Piotr Kurek
29

Na wiosenną konferencję Apple czekają przede wszystkim ci, którzy chcieliby wymienić swoje iPady na nowszy model. Pierwsze informacje mówiły, że sprzęty te zaprezentowane zostaną w marcu — tak się jednak nie stało. Te zostaną pokazane dziś, 20 kwietnia.

Datę wiosennej konferencji zdradziła Siri. Wystarczyło zapytać „kiedy jest kolejna konferencja Apple” by otrzymać odpowiedź, że będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu. Oczywiście trzeba to zrobić po angielsku (lub w innym wspieranym języku), gdyż wirtualny asystent na urządzeniach Apple do tej pory nie obsługuje języka polskiego — choć w ostatnim czasie pojawiły się nowe plotki, że firma stale pracuje nad wprowadzeniem pełnoprawnego, polskiego asystenta i jest szansa, że będziemy mogli z niego korzystać podobnie jak np. w Stanach Zjednoczonych.

Co się pojawi na konferencji? Pewniakiem jest nowy iPad Pro, być może pojawi się też odświeżony iPad mini — który według ostatnich informacji nie otrzyma wypatrywanego przeze mnie nowego wyglądu. Liczę też na AirTagi, o których słyszymy od dawna, jednak Apple wciąż ich nie zaprezentowało. Ich premiera zbiegać się będzie z nowościami, jakie pojawiły się w usłudze Lokalizator (Find My). Apple otworzyło się firmy trzecie dając im możliwość implementacji funkcji pozwalającym użytkownikom na śledzenie i odnajdywanie zagubionych sprzętów i akcesoriów.

Być może na konferencji pokazane zostaną słuchawki AirPods 3. generacji. O nich też się mówi głośno, choć poprzednio w kontekście jesiennej premiery. Niewykluczone, że do sprzedaży trafią wcześniej, tym bardziej, że w ostatnim czasie na rynku pojawiły się podróbki wzorowane na dotychczasowych przeciekach i informacjach o ich wyglądzie. A co powiecie na nowe Apple TV? Firma ma pracować nad nowym modelem przystawki do telewizora zintegrowanej z głośnikiem HomePod. Nie sądzę jednak by na konferencji pokazano nowe MacBooki Pro z czipem M1 drugiej generacji (M1X). Te mogą pojawić się później — być może podczas WWDC.

Nie zabraknie też iOS/iPadOS 14.5 — aktualizacja systemu wprowadza wiele ciekawych nowości, w tym nowe sposoby zarządzania prywatnością, ułatwienie odblokowywania iPhone’a i iPada za pomocą Face ID w przypadku noszenia maseczki. Mówi się, że firma wraz z iOS 14.5 Apple ma zaprezentować nową, płatną, usługę związaną z podcastami — ta miałaby uzupełniać ofertę Apple Music i Apple TV. Firma i deweloperzy od kilku tygodni testują tę wersję systemu i prawdopodobnie już w tym tygodniu zostanie ona udostępniona publicznie — w stabilnej wersji. Podobnego ruchu spodziewają się posiadacze komputerów Mac czekający na aktualizację macOS Big Sur.

Konferencja Apple 20 kwietnia? Tak mówi Siri

Jak będzie w rzeczywistości? Jeśli Apple potwierdzi w najbliższych godzinach informacje pochodzące od Siri, to dowiemy się tego 20 kwietnia. Prezentacja z całą pewnością będzie nagranym materiałem online, który do sieci trafi o godzinie 19 czasu polskiego. Jeszcze za wcześnie by wrócić do tradycyjnych konferencji na żywo. Tegoroczna odsłona WWDC, podobnie jak w 2020 roku, przygotowana jest z myślą o aktywnościach online. Być może dopiero jesienna premiera iPhone’ów pozwoli Apple na powrót do tradycyjnych konferencji w Steve Jobs Theater z udziałem publiczności.

Aktualizacja: Apple potwierdza konferencję

Apple potwierdziło oficjalnie, że 20 kwietnia o godzinie 10:00 czasu pacyficznego (19:00 czasu polskiego) odbędzie się wiosenna konferencja zatytułowana Spring Loaded. Oczywiście firma nie zdradza co pojawi się na prezentacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu