Apple

Konferencja Apple już dziś - to na niej mamy zobaczyć nowe iPady!

Piotr Kurek
Konferencja Apple już dziś - to na niej mamy zobaczyć nowe iPady!
29

Na wiosenną konferencję Apple czekają przede wszystkim ci, którzy chcieliby wymienić swoje iPady na nowszy model. Pierwsze informacje mówiły, że sprzęty te zaprezentowane zostaną w marcu — tak się jednak nie stało. Te zostaną pokazane dziś, 20 kwietnia.

Datę wiosennej konferencji zdradziła Siri. Wystarczyło zapytać „kiedy jest kolejna konferencja Apple” by otrzymać odpowiedź, że będzie miała miejsce w przyszłym tygodniu. Oczywiście trzeba to zrobić po angielsku (lub w innym wspieranym języku), gdyż wirtualny asystent na urządzeniach Apple do tej pory nie obsługuje języka polskiego — choć w ostatnim czasie pojawiły się nowe plotki, że firma stale pracuje nad wprowadzeniem pełnoprawnego, polskiego asystenta i jest szansa, że będziemy mogli z niego korzystać podobnie jak np. w Stanach Zjednoczonych.

Co się pojawi na konferencji? Pewniakiem jest nowy iPad Pro, być może pojawi się też odświeżony iPad mini — który według ostatnich informacji nie otrzyma wypatrywanego przeze mnie nowego wyglądu. Liczę też na AirTagi, o których słyszymy od dawna, jednak Apple wciąż ich nie zaprezentowało. Ich premiera zbiegać się będzie z nowościami, jakie pojawiły się w usłudze Lokalizator (Find My). Apple otworzyło się firmy trzecie dając im możliwość implementacji funkcji pozwalającym użytkownikom na śledzenie i odnajdywanie zagubionych sprzętów i akcesoriów.

Być może na konferencji pokazane zostaną słuchawki AirPods 3. generacji. O nich też się mówi głośno, choć poprzednio w kontekście jesiennej premiery. Niewykluczone, że do sprzedaży trafią wcześniej, tym bardziej, że w ostatnim czasie na rynku pojawiły się podróbki wzorowane na dotychczasowych przeciekach i informacjach o ich wyglądzie. A co powiecie na nowe Apple TV? Firma ma pracować nad nowym modelem przystawki do telewizora zintegrowanej z głośnikiem HomePod. Nie sądzę jednak by na konferencji pokazano nowe MacBooki Pro z czipem M1 drugiej generacji (M1X). Te mogą pojawić się później — być może podczas WWDC.

Nie zabraknie też iOS/iPadOS 14.5 — aktualizacja systemu wprowadza wiele ciekawych nowości, w tym nowe sposoby zarządzania prywatnością, ułatwienie odblokowywania iPhone’a i iPada za pomocą Face ID w przypadku noszenia maseczki. Mówi się, że firma wraz z iOS 14.5 Apple ma zaprezentować nową, płatną, usługę związaną z podcastami — ta miałaby uzupełniać ofertę Apple Music i Apple TV. Firma i deweloperzy od kilku tygodni testują tę wersję systemu i prawdopodobnie już w tym tygodniu zostanie ona udostępniona publicznie — w stabilnej wersji. Podobnego ruchu spodziewają się posiadacze komputerów Mac czekający na aktualizację macOS Big Sur.

Konferencja Apple 20 kwietnia? Tak mówi Siri

Jak będzie w rzeczywistości? Jeśli Apple potwierdzi w najbliższych godzinach informacje pochodzące od Siri, to dowiemy się tego 20 kwietnia. Prezentacja z całą pewnością będzie nagranym materiałem online, który do sieci trafi o godzinie 19 czasu polskiego. Jeszcze za wcześnie by wrócić do tradycyjnych konferencji na żywo. Tegoroczna odsłona WWDC, podobnie jak w 2020 roku, przygotowana jest z myślą o aktywnościach online. Być może dopiero jesienna premiera iPhone’ów pozwoli Apple na powrót do tradycyjnych konferencji w Steve Jobs Theater z udziałem publiczności.

Aktualizacja: Apple potwierdza konferencję

Apple potwierdziło oficjalnie, że 20 kwietnia o godzinie 10:00 czasu pacyficznego (19:00 czasu polskiego) odbędzie się wiosenna konferencja zatytułowana Spring Loaded. Oczywiście firma nie zdradza co pojawi się na prezentacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu