Apple

Apple Watch 8, Apple Watch SE i Apple Watch Ultra - wszystko co musisz wiedzieć

Kacper Cembrowski
Apple Watch 8, Apple Watch SE i Apple Watch Ultra - wszystko co musisz wiedzieć
0

Gigant z Cupertino oficjalnie zapowiedział wszystkie nowe zegarki: Apple Watch 8, Apple Watch SE 2 i Apple Watch Ultra!

Apple Watch 8 - nowy reprezentant głównej serii zegarków!

Apple Watch 8 nie przyniósł żadnych rewolucyjnych zmian względem samego wyglądu - całość jest niemal identyczna jak Series 7, który doczekał się pewnego odświeżenia wyglądu, jeszcze bardziej zwężył ramki i sprawił, że całość wyglądała zdecydowanie bardziej nowocześnie. Miłośnicy bardzo płaskich i nieco kanciastych renderów mogą zatem poczuć się rozczarowani, chociaż wizualnie zegarek z pewnością trafi w gusta większości fanów smartwatchów od Apple.

Apple Watch 8 będzie dostępny w dwóch różnych, lecz doskonale nam już znanych rozmiarach. Każdy więc znajdzie kopertę o odpowiedniej wielkości na swój nadgarstek. Najmniejszy wariant to 41 mm, a drugą możliwością jest znany nam już 45 mm. Co ciekawe, Apple Watch 8 otrzymał również tryb oszczędności baterii, który pozwoli na utrzymanie zegarka na jednym ładowaniu nawet przez 36 godzin - rezygnując z takich funkcji jak automatyczne wykrywanie aktywności fizycznych czy Always On Display.

Dowiedz się więcej: Apple Watch

Co jeśli chodzi o nowe funkcje zdrowotne w Apple Watch 8? Niestety nadal nie będzie to żadna z dwóch najbardziej wyczekiwanych funkcji, czyli monitorowaniem ciśnienia krwi czy stężenia glukozy we krwi. Na takie rewelacje musimy poczekać jeszcze kilka lat - nowa generacja zegarków doda za to czujnik temperatury. Nie pozwoli on nam jednak zbadać temperatury naszego ciała w dowolnym momencie - nowość będzie służyła głównie do informowania o płodności oraz innych ważnych cechach zdrowotnych kobiet. To kolejny krok w stronę zintensyfikowania prac na rzecz zdrowia kobiet Apple Health, które niedawno stworzyło chociażby całą kolekcję treningów po ciąży. Do tego Apple zdecydowało się ulepszyć wiele dotychczasowych czujników w celu poprawienia jakości wszelkich odczytów czy badań - i to również jest dobra informacja, chociaż nadal brakuje rewelacyjnych nowości.

Apple Watch 8 będzie do tego potrafił wykrywać wypadki samochodowe - dzięki czujnikom zawartym w zegarku, urządzenie Apple będzie mogło wykryć, kiedy staliśmy się ofiarą takiego zdarzenia. W takim przypadku będziemy mogli jednym kliknięciem wezwać pomoc.

Ile będziemy musieli zapłacić za Apple Watch 8? Zegarek nowej generacji został wyceniony na 399 dolarów amerykańskich za wersję GPS i 449 dolarów za wersję GPS + Cellular. W Polsce zegarek jest dostępny od 2399 zł. Premiera już 16 września.

Apple Watch SE 2. generacji - czy zdoła powtórzyć sukces poprzednika?

Apple Watch SE pierwszej generacji okazał się niemałym sukcesem. Zegarek był idealnym następcą dla wielu posiadaczy Series 3, i to w rozsądnych pieniądzach. Z tego względu, mnóstwo osób z wypiekami na twarzy czekało na oficjalną zapowiedź Apple Watch SE 2 - i wreszcie jest.

Apple Watch SE 2 został wyposażony w zdecydowanie szybszy procesor niż poprzednik, którego sercem było CPU S5 - to oczywiście wpłynie na dużo lepszą i szybszą pracę sprzętu - nawet o 20%. W porównaniu z Apple Watch 3, SE2 będzie miał o 30% większy wyświetlacz. W przypadku funkcji zdrowotnych, możemy tutaj mówić o wszystkich dotychczasowych sensorach z dodatkiem wykrywania wypadków samochodowych.

Jeśli chodzi o rozmiar kopert, te są takie same jak w przypadku pierwszej generacji. Apple Watch SE 2 będzie zatem dostępny w wersjach 40 mm i 44 mm. Ile za ten model przyjdzie nam zapłacić? SE 2. generacji został wyceniony na 249 dolarów (GPS) oraz 299 USD za wersję GPS + Cellular. W Polsce SE2 będzie dostępny od 1499 zł.

Apple Watch Ultra. Pierwszy taki zegarek w historii!

Apple Watch Ultra, czyli większy, lepszy i… droższy. Pierwszy zegarek w historii firmy z Cupertino z dopiskiem “Ultra” przyniesie sporo oczekiwanych zmian i z pewnością znajdzie wielu zwolenników.

Przede wszystkim, Apple Watch Ultra będzie dużo większym zegarkiem od pozostałych propozycji. Koperta tego cacka wynosi bowiem aż 49 mm, co przewyższa Series 8 o 4 mm. Rozmiar to nie jedyna zmiana estetyczna - dodatkowo, jest to strzał w dziesiątkę dla wszystkich fanów wcześniej wspomnianego kanciastego i bardziej płaskiego kształtu, o którym mówiło się już od dawna.

Ponadto, AW Ultra będzie posiadał z lewej strony tarczy dodatkowy przycisk, który posłuży m.in. do ekspresowego dostępu do menu ćwiczeń. Korona zegarka ma być także dużo lepiej chroniona przed przypadkowymi wciśnięciami i użyciami - to zegarek dla profesjonalistów, gdzie nie ma miejsca na pomyłkę. Większy ekran oznacza również większą ilość danych wyświetlanych w jednej chwili, co sportowcom z pewnością się przyda - w obecnych zegarkach, odbywając trening, musimy wybrać, na których informacjach najbardziej nam zależy. Tutaj takiego problemu nie będzie.

Nie ma co ukrywać - Apple Watch Ultra jest bezpośrednią konkurencją dla zegarków oferowanych przez firmę Garmin, która jest znana przede wszystkim z zaawansowanych zegarków sportowych. Ultra zyskał ulepszony wielozakresowy GPS, który obejmuje nową częstotliwość L5. AW Ultra zaoferuje też znacznie większą baterię, która na jednym ładowaniu wytrzyma nawet do 60 godzin, nowy tryb "night mode" oraz tytanową obudowę - dzięki temu będzie to idealny zegarek dla fanów wspinaczek górskich, wypraw w ekstremalnych warunkach czy podwodnych przygód. Apple zadbało również o specjalny, głośny dźwięk syreny, który pozwoli nam wezwać pomoc w wyjątkowych warunkach i zwrócić uwagę innych osób.

Ile za ten Apple Watch Ultra przyjdzie nam zapłacić? Najbardziej zaawansowany zegarek Apple został wyceniony na 799 dolarów, a w Polsce będzie kosztować - uwaga - 4799 zł. Premiera już 23 września.

Na konferencji Apple ponadto zostały zaprezentowane:

  1. Premiera najnowszego iPhone 14 - szczegółowe informacje przeczytasz: iPhone 14 i 14 Plus - wszystko co musisz wiedzieć
  2. Nie można zapomnieć także o wersji Pro najnowszego flagowca Apple:iPhone 14 Pro - wszystko co musisz wiedzieć
  3. Ceny nowych smartfonów Apple: iPhone 14 i iPhone 14 Pro - ceny
  4. Pojawiły się również długo wyczekiwane AirPods Pro 2:AirPods Pro 2 - wszystko co musisz wiedzieć

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu