Apple

Apple Watch Series 8 na każdą rękę. Trzy modele i większy ekran

Piotr Kurek
Apple Watch Series 8 na każdą rękę. Trzy modele i większy ekran
9

Apple Watch Series 8 ma być dostępny w trzech rozmiarach. Do standardowych 41 i 45 mm dołączyć ma wariant z kopertą w rozmiarze 50 mm.

Tuż po zeszłorocznej premierze Apple Watch Series 7 w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze przecieki wskazujące kierunek, jaki Apple obierze w tym roku. Jedną z takich plotek było to, że firma zdecyduje się na sprzedaż trzech modeli zegarka. W trzech różnych rozmiarach. Ross Young z DSCC, który w ostatnim czasie często zabiera głos w sprawie produktów Apple, jest przekonany, że tegoroczna odsłona Apple Watch Series 7 doczeka się wariantu z 1,99-calowym ekranem. A to oznacza, że Series 8 będzie dostępny z kopertą w rozmiarze 50 mm.

Trzy modele Apple Watch Series 8. Kto ma tyle miejsca na ręce?

Trzy rozmiary Apple Watch Series 8 mają rozwiązać problem tych osób, które zegarki od Apple traktują jako zabawkę - głównie ze względu na ich rozmiar. Z własnego doświadczenia wiem, że koperta 44/45 jest dla mnie wystarczająca, ale znam osoby, dla których to wciąż za mało. Czy Series 8 ich przekona? Jeśli firma zdecyduje się na przeprojektowanie frontu zegarka, być może tak się stanie. Jednak teraz pojawia się inny problem.

Biorąc pod uwagę fakt, że od kilku miesięcy mówi się także o nowe odsłonie modelu SE, w sklepach będzie przynajmniej 7 różnych wersji Apple Watch: 41, 45 i 50-mm Apple Watch Series 7, 40 i 44-mm Apple Watch SE (2. generacji) oraz któryś z poprzednich edycji - najprawdopodobniej budżetowy Series 3 z kopertą w rozmiarach 38 i 42 mm. Robi się małe zamieszanie. Przyznam szczerze, że wolałbym, by oferta była znacznie ograniczona i sprowadzała się zaledwie do dwóch modeli: głównego i SE. Niewykluczone więc, że w tym roku z oferty wypadnie Series 3 - model ten nie będzie wspierał najnowszej wersji oprogramowania watchOS 9.

O tym, że Apple pracuje nad nowym wyglądem Apple Watch pisano już w zeszłym roku. Płaski, z większym ekranem i dodatkowymi funkcjami - taki miał być model Series 7. Szybko jednak okazało się, że niemal żadna z plotek się nie sprawdziła. Fakt, AW otrzymał większy ekran, ale za sprawą zmniejszonych czarnych ramek, jednak jego ogólny wygląd się nie zmienił. Jak będzie w przypadku tegorocznej odsłony? Przekonamy się za kilka miesięcy. Wtedy dowiemy się czy firmie udało się rozwiązać problemy z czujnikiem temperatury ciała.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news