Apple

Podsumowanie konferencji Apple. Wszystkie najważniejsze informacje

Kamil Świtalski
25

Długo wyczekiwana konferencja Apple Far Out już za nami. Nowe urządzenia nie skrywają już przed nami żadnych tajemnic. Dla tych którzy nie mieli możliwości śledzenia wydarzenia na bieżąco - podsumowanie wszystkich najważniejszych informacji.

Far Out. Podsumowanie wrześniowej konferencji Apple

  • Apple Watch 8, Apple Watch SE, Apple Watch Ultra — impreza rozpoczęła się od zapowiedzi zegarków. Podstawowe modele Apple Watch serii 8 dostępne będą w dwóch znanych wariantach (41mm i 45mm) — podobnie zresztą jak zegarek entry level. Potwierdziły się jednak plotki o Apple Watchu Ultra, który kierowany jest ku najbardziej wymagającym użytkownikom. Inny kształt, nowy wariant wielkości, no i... odpowiednio wyższa cena. W zamian - większa wytrzymałość, nowe paski i łatwiejsza obsługi dzięki nowemu, dedykowanemu sportom, przyciskowi.
  • AirPods Pro 2. generacji — od premiery poprzedniej generacji wkrótce miną trzy lata, najwyższy czas na aktualizację. Uwielbiane słuchawki Apple doczekają się szeregu usprawnień: wsparcia dla wyższej jakości dźwięku, łatwego odnajdowania słuchawek z etui, ładowania za pośrednictwem ładowarki Apple Watcha i kilku innych bajerów.
  • iPhone 14 — to bez wątpienia najważniejsza i najbardziej wyczekiwana zapowiedź dzisiejszego wieczora. Nowy flagowiec Apple w "podstawowej" wersji tym razem nie doczeka się wersji mini, drugim wariantem będzie... większa wersja urządzenia. Zamiast najnowszego procesora giganta z Cupertino — sprzęt napędzany będzie Bionic A15. Potwierdziły się też wieści dotyczące wyglądu i wariantów kolorystycznych. Ogromną zmianą jest brak wejścia na fizyczne karty SIM w modelach sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych — tamtejsze urządzenia obsługiwać będą wyłącznie e-sim.
  • iPhone 14 Pro — droższy wariant flagowca tradycyjnie już doczeka się dwóch wariantów wielkości: dużej i większej. Dzięki temu że Apple udało się zmiesić zestaw aparatów na mniejszej powierzchni — zamiast kontynuowanego od 2017 notcha, będzie nowa wyspa, którą atrakcyjnie oprawiają animacjami. Powiększyły się także aparaty fotograficzne. Jednak największą zmianą z porównaniem do zeszłorocznego modelu bez wątpienia jest wsparcie funkcji always on display. Rewolucja? Dla Apple tak - reszta świata może tylko przytaknąć i odetchnąć z ulgą: nareszcie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu