Gry

Gracze będą zachwyceni. Xbox Game Pass na czerwiec wygląda świetnie

Kacper Cembrowski
Gracze będą zachwyceni. Xbox Game Pass na czerwiec wygląda świetnie
0

Poznaliśmy dziś rozpiskę gier, które od dziś trafiają do katalogu Xbox Game Pass. Czerwiec zapowiada się naprawdę świetnie!

Druga połowa maja dla graczy Xbox posiadających abonament Xbox Game Pass był naprawdę interesujący. W tamtej rozpisce znaleźliśmy takie produkcje jak Chants of Sennaar, EA Sports NHL 24, Immortals of Aveum, Moving Out 2, Humanity, Lords of the Fallen oraz aż trzy premierowe gry — Hauntii, Galacticare i Senua’s Saga: Hellblade II. Nowy miesiąc zapowiada się jednak równie interesująco — zarówno pod względem liczby gier, które pojawią się w katalogu jak i samych tytułów, które dostępne będą dla graczy Xbox i PC.

Polecamy na Geekweek: "Akolita" wpadł do Disney+. Czy to będzie nowy hit dla fanów Star Wars?

Xbox Game Pass — co trafi do katalogu w czerwcu 2024 roku?

W czerwcu dostaniemy przede wszystkim dwie części Octopath Traveler — serii, która zadebiutowała w 2018 roku. To japońskie RPG z unikalnym stylem graficznym „HD-2D” i ośmioma różnymi bohaterami, z których każdy ma swoją własną historię. Gra oferuje turową walkę, zaawansowane mechaniki RPG i wciągającą narrację. Każdy z bohaterów posiada unikalne umiejętności i swoją własną historię, co sprawia, że każda rozgrywka może być inna, a świat gry jest bogaty i pełen tajemnic do odkrycia. Do tego w rozpisce znalazło się The Callisto Protocol, czyli debiutancka gra Striking Distance, lecz to wcale nie oznacza, że przy produkcji pracowali niedoświadczeni ludzie. Zespół składa się z weteranów, którzy kiedyś pracowali przy Dead Space — i po Callisto Protocol widać to na pierwszy rzut oka. Niezwykle brutalny survival horror, w którym walka o przetrwanie w więzieniu położonym na księżycu Callisto jest niezwykle trudna i zwyczajnie potrafi wystraszyć. Zbieranie materiałów, nieustanna walka o przeżycie i przytłaczający klimat — The Callisto Protocol to spełnienie marzeń fanów pierwszego Dead Space’a.

Źródło: Xbox

Dostępne już dziś:

 • Octopath Traveler (Konsole, Chmura, PC)
 • Octopath Traveler II (Konsole, Chmura, PC)

12 czerwca:

 • Depersonalization (PC)

13 czerwca:

 • Isonzo (Konsole, Chmura, PC)
 • The Callisto Protocol (Konsole, Chmura, PC)

18 czerwca:

 • Still Wakes the Deep (Konsole, Chmura, PC) — premiera

Jakie gry w czerwcu opuszczą Xbox Game Pass?

15 czerwca z katalogu Xbox Game Pass znikną takie gry jak:

 • Bramble: The Mountain King (Konsole, Chmura, PC)
 • High on Life (Konsole, Chmura, PC)
 • Rune Factory 4 Special (Konsole, Chmura, PC)
 • Spacelines from the Far Out (Konsole, Chmura, PC)
 • The Bookwalker (Konsole, Chmura, PC)

Tradycyjnie, przypominamy też o nowym cenniku, który obowiązuje od kilku miesięcy. Xbox Game Pass Ultimate, który zawiera w sobie oferty, zniżki, sieciową rozgrywkę wieloosobową na konsolach, EA Play, gry Xbox Game Studios dostępne już w dniu premiery oraz dodatkowe korzyści, kosztuje 62,99 zł. Abonenci Xbox Game Pass PC na ten moment mogą spać spokojnie - ich abonament nie drożeje i nadal będzie kosztować 39,99 zł miesięcznie. Dodatkowo, firma na kilka dni przed premierą Starfield zrezygnowała z promocyjnej oferty, w ramach której za 4 zł można było kupić dostęp do Xbox Game Pass Ultimate na 14 dni. Przypominam też, że od kilku miesięcy w ofercie Microsoftu dostępny jest Xbox Game Pass Core - najnowszy i zarazem najtańszy plan, o którym przeczytacie w moim podsumowaniu: Xbox Game Pass Core już jest. Co trzeba wiedzieć o abonamencie?

Źródło: Xbox

Grafika wyróżniająca: Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu