Gry

Resident Evil 9 - wszystko, co wiemy. Mroczny survival horror skradnie serca graczy

Kacper Cembrowski
Resident Evil 9 - wszystko, co wiemy. Mroczny survival horror skradnie serca graczy
0

Resident Evil to jedna z największych i najpopularniejszych serii gier wideo. Niezależnie od tego, czy lubicie japoński gamedev czy gatunek survival-horror, o tym IP na pewno słyszeliście - i z pewnością mieliście z nim jakikolwiek kontakt.

Resident Evil 7: biohazard było dla serii niemałą metamorfozą i pójściem w inny, niespotykany wcześniej kierunek. Resident Evil 8: Village z Lady Dimitrescu kontynuowało ten trend - i były to odsłony tak udane, że gracze nie mogą doczekać się kolejnej części. Co wiemy o Resident Evil 9?

Resident Evil 9 nie będzie kontynuacją ósmej części!

Warto na początku zaznaczyć, że Resident Evil 9 nie będzie kontynuacją wydarzeń z “siódemki” i “ósemki”. Na początku faktycznie taki był zamysł i przygody Ethana Wintersa miały być trylogią, jednak perypetie protagonisty zakończą się w dodatku fabularnym do Village. Z tego względu można założyć, że RE9 otworzy całkowicie nowy rozdział w serii - z jakimi bohaterami więc się spotkamy?

Źródło: Residence of Evil

Resident Evil 9 - bohaterowie

Ethana Wintersa już nie zobaczymy, jednak to wcale nie oznacza, że nie będzie ciekawych bohaterów. Wiemy już, że z pewnością spotkamy Chrisa Redfielda, czyli jedną z najbardziej ikonicznych postaci dla całej serii. Do tego wiemy, że córka Ethana, Rosemary, dalej żyje - i w internecie możemy trafić na mnóstwo teorii dotyczących tego, że to właśnie ona pojawi się w “dziewiątce”. Ma to o tyle sens, że w lore cały czas obecna jest Eveline, jedna z antagonistek z RE7: biohazard. Takie połączenie bez dwóch zdań może okazać się niezwykle interesujące.

Nazwa Resident Evil 9. Czego możemy spodziewać się po nowej grze z serii?

Capcom nie podzielił się oficjalnymi informacjami dotyczącymi podtytułu nadchodzącej części Residenta, jednak według społeczności 4chana, która bez przerwy usilnie szuka jak największej ilości informacji na ten temat, nowa odsłona może nosić nazwę Apocalypse.

Resident Evil 9 - fabuła i miejsce akcji

Resident Evil 7 i 8 to niezwykle mroczne części, które poza survivalowymi elementami potrafią wystraszyć. Nie jest to kwestia nawet samych jump scare’ów, co całego klimatu, muzyki i niepokoju wywoływanego przez bohaterów, lokacje i fabułę.

Capcom co prawda nie podzielił się jeszcze żadnymi dokładnymi informacjami na temat tego, gdzie Resident Evil 9 - jednak przecieki sugerują, że akcja produkcji zabierze nas do lasu pełnego mrocznego folkloru. W grze ma pojawić się również wirus, który doprowadzi do tytułowej apokalipsy - a w całość oczywiście zamieszana będzie Umbrella Corporation. Trzeba zatem przyznać, że zapowiada się mrocznie i niezwykle interesująco.

Resident Evil 9 będzie najlepszą częścią serii? Wiele na to wskazuje

Ostatnie dwie odsłony serii oraz remake’i klasycznych części były grami naprawdę dobrej jakości i nie dawały żadnych powodów do narzekań. Wiele wskazuje jednak na to, że “dziewiątka” będzie jeszcze lepsza - Capcom przyznaje, że nad grą spędzi łącznie 6-7 lat. Z tego względu można się spodziewać, że Apocalypse zaskoczy nas jeszcze bardziej - i zważając na domniemane miejsce akcji, fani serii mają mnóstwo powodów do ekscytacji.

Dokładność detali w lokacjach, elementy logiczne i survivalowe, design przeciwników, mroczna historia i stojąca za wszystkim tajemnica dotycząca Umbrella Corporation - to wszystko będzie na najwyższym możliwym poziomie.

Na jakich platformach pojawi się Resident Evil 9?

Nie ma wątpliwości, że Resident Evil 9 ominie konsole starej generacji. Z tego względu możemy mieć pewność, że nowy hit od Capcomu zadebiutuje na komputerach osobistych z systemem Windows oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Czy RE9 będzie na Nintendo Switch, podobnie jak poprzednie części? Ciężko stwierdzić - ale jeśli się pojawi, to na pewno w chmurze.

Resident Evil 9 - data premiery

Kiedy możemy spodziewać się debiutu Resident Evil 9? Capcom nie podał jeszcze dokładnej daty premiery, jednak słowa deweloperów pozwalają wywnioskować wywnioskować, że produkcja pojawi się w 2024 roku.

Prace nad RE9 trwają od 2018 roku, a tak jak wspomnieliśmy wyżej, Capcom zakłada 6-7 lat pracy nad tytułem. Z tego względu możemy założyć, że gra pojawi się nie wcześniej, niż w 2024. Jeszcze trochę więc musimy poczekać, lecz nie ma wątpliwości, że będzie warto!

AKTUALIZACJA: Szykuje się ogrom zapowiedzi?

Kiedy wszyscy czekają na ogłoszenie „dziewiątki”, szczególnie, że jesteśmy po remake’u Resident Evil 4, Capcom ogłasza nadchodzący Showcase. Jak donosi japoński gigant, konferencja odbędzie się 12 czerwca o północy naszego czasu i ma potrwać około 36 minut — więc można założyć, że będzie sporo ciekawych ogłoszeń.

Capcom na ten moment nie zabrał żadnego dokładnego stanowiska. Firma zapewnia jedynie, że poda sporo informacji o nadchodzących produkcjach i nowościach, lecz jest to także specjalne wydarzenie z okazji 40-lecia wydawcy, co wskazuje na potencjalne ogromne ogłoszenia.

Czego można się spodziewać na konferencji? Ptaszki ćwierkają o dodatku Separate Ways do Resident Evil 4 Remake, Dragon's Dogma 2 (które zostało ogłoszone podczas niedawnego PlayStation Showcase), a nawet nieco zapomniana już Pragmata. Powinny również pojawić się takie gry jak Exoprimal czy remaster Ghost Trick: Phantom Detective, gdyż pojawią się na półkach sklepowych w czerwcu i lipcu 2023 roku.

Największym marzeniem wszystkich graczy jest jednak Resident Evil 9 — i nie ma wątpliwości, że w tej chwili największa marka Capcomu o globalnym uznaniu wzbudza największe emocje wśród graczy.

AKTUALIZACJA: Resident Evil 9 w 2025 roku? Znany insider zdradza nowe szczegóły

Dusk Golem, jeden z najbardziej zaufanych informatorów w sprawie gier od Capcomu, podzielił się nowymi informacjami w sprawie nowej odsłony Resident Evil. Dusk Golem zdobył zaufanie graczy już niemal trzy lata temu, kiedy powiedział, że Capcom pod koniec 2018 roku w jednym czasie pracował nad Resident Evil 2, 3, 4, 8 i 9. Przyznał wtedy również, że „dziewiątka” była na bardzo wczesnym etapie rozwoju i nie brał pod uwagę możliwości, żeby produkcja została wydana wcześniej niż w 2024.

Insider poprzez swój serwer na Discordzie poinformował graczy, że nowa odsłona Resident Evil 9 pojawi się w 2025 roku, a oficjalna zapowiedź produkcji będzie miała miejsce dopiero w przyszłym roku. Mimo wszystko, deweloper z Kraju Kwitnącej Wiśni planuje ujawnić nową grę pod koniec tego roku, której premiera zaplanowana jest na jesień 2024 roku. Niektórzy twierdzą, że będzie to nowa odsłona Monster Hunter — jest to jednak o tyle podejrzane, że produkcja miała zostać pokazana podczas Tokyo Games Show, które odbywa się we wrześniu, a nie pod koniec roku. Niewykluczone więc, że chodzi o jeszcze inną grę japońskiego studia — i można się domyślać, że zostanie ona zapowiedziana podczas The Game Awards 2023.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu