Gry

Wiedźmin 3 i Dying Light w czołówce najlepiej sprzedających się gier w USA

Paweł Winiarski
Wiedźmin 3 i Dying Light w czołówce najlepiej sprzedających się gier w USA
8

Znamy pierwszą dziesiątkę najlepiej sprzedających się gier pierwszego półrocza w USA. Mamy tam dwa mocne, polskie akcenty. NPD Group podsumowało pierwsze półrocze sprzedaży gier w USA, wyłaniając 10 najchętniej kupowanych gier w krainie hamburgerów i superbohaterów. I choć dla osób zainteresowany...

Znamy pierwszą dziesiątkę najlepiej sprzedających się gier pierwszego półrocza w USA. Mamy tam dwa mocne, polskie akcenty.

NPD Group podsumowało pierwsze półrocze sprzedaży gier w USA, wyłaniając 10 najchętniej kupowanych gier w krainie hamburgerów i superbohaterów. I choć dla osób zainteresowanych elektroniczną rozrywką zawartość pierwszej dziesiątki nie będzie niespodzianką, to niektóre miejsca już tak. Bardzo cieszy nas obecność dwóch świetnych polskich produkcji. Techland i CD Projekt Red mają powody do zadowolenia.

Pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco:

1. Mortal Kombat X

2. Grand Theft Auto V

3. Battlefield Hardline

4. Call of Duty: Advanced Warfare

5. Minecraft

6. Batman: Arkham Knight

7. Dying Light

8. NBA 2K15

9. Wiedźmin 3: Dziki Gon

10. Super Smash Bros.

Prowadzi najnowszy Mortal Kombat X, co może być małym zaskoczeniem jeśli chodzi o tak wysoką pozycję. Wystawiliśmy z Tomkiem grze mocną dziewiątkę i obaj wciąż wyrywamy wirtualne kręgosłupy uważając, że to najlepsza odsłona od czasów pierwszej, kultowej trylogii. GTA V na drugim miejscu już bez niespodzianek. Tegoroczna premiera wersji na PC była wielkim wydarzeniem i to widać w praktycznie każdym zestawieniu. Dziwi natomiast trzecie miejsce Battlefield Hardline. To po prostu słaby Battlefield, który powinien opuścić najmocniejszą dychę i wylądować tam, gdzie jego miejsce - na szarym końcu pierwszej dwudziestki.

Na 7 miejscu uplasowało się świetne polskie Dying Light, dziewiątka przypadła trzeciemu Wiedźminowi. Warto pamiętać, że Geralt miał mało czasu na wykręcenie swojego wyniku, choć jeszcze mniej miał go przecież Batman. No, ale to USA, kraina miłośników superbohaterów i zakładania majtek na rajstopy.

Zestawienie nie uwzględnia cyfrowej dystrybucji, a ta mogłaby przecież sporo w nim namieszać.

A jak wyglądałoby Wasze top 10 jeśli chodzi o najlepsze produkcje, w które graliście w pierwszym półroczu?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu