Felietony

Podsumowanie tygodnia (8-14 września) na antyweb.pl

Grzegorz Marczak
Podsumowanie tygodnia (8-14 września) na antyweb.pl
3

Tydzień 8-14 września - podsumowanie: Pinkubator biznesu (konkurs na biznesplan) organizowany przez radio Pin traci w moich oczach wiarygodność nagradzając takie projekty związane z internetem jak rodzinka.net.pl. Począwszy od mało oryginalnego pomysłu poprzez samo wykonanie serwis ten ma bardzo...

Tydzień 8-14 września - podsumowanie:

Pinkubator biznesu (konkurs na biznesplan) organizowany przez radio Pin traci w moich oczach wiarygodność nagradzając takie projekty związane z internetem jak rodzinka.net.pl. Począwszy od mało oryginalnego pomysłu poprzez samo wykonanie serwis ten ma bardzo niewielkie szanse nawet przy wsparciu jakie pozyskał z Pinkubatora.

Gover.pl czyli polityka w sieci. Bardzo ciekawy serwis pomagający śledzić polityków ich głosowania, wystąpienia w sejmie oraz poczynania ich partii. Serwis został stworzony przez tę samą agencję, która współpracuje z Pino.pl. Czy w związku z tym pino stanie się właścicielem Govera? - raczej nie pasuje on do schematu ale nigdy nic nie wiadomo. Jeśli ktoś interesuje się polityką na pewno doceni zalety gover.pl

Blogfrog odradza się z popiołów i powstaje jako polski technorati , lub co najmniej pretendent do tego tytułu. Jednocześnie w sieci pojawiają się informacje, że blogforg został przejęty / kupiony / współpracuje z agora.pl. Nowo odsłona serwisu pokazuje, że autorzy włożyli w nią sporo pracy oraz dobrze przemyśleli koncepcje serwisu (tylko jak są te punkty dodawane?)

Profeo.pl oficjalnie wystartowało w czwartek. Profeo będzie konkurować z takimi serwisami na polskim rynku jak biznes.net czy goldenline.pl. W nowej odsłonie profeo możemy zobaczyć około 30 nowych funkcjonalności, zmieniony wygląd serwisu oraz poprawioną nawigację. Biorąc pod uwagę zaplecze w postaci pracuj.pl rywalizacja na rynku serwisów networkingowych w Polsce może być bardzo ciekawa

Ile kosztuje w naszym kraju uruchomienie startupa ? - temat o tyle trudny, że jest dużo założeń które trzeba przyjąć a i tak każdy wynik nawet najbardziej prostej analizy można podważyć. Postarałem się pokazać chociażby przybliżone kwoty z jakimi należy się liczyć - wszystko jest jedna względne.
Z moich pobieżnych kalkulacji wyszło, że mając w granicach 20 tysięcy złotych jesteśmy w stanie zbudować średnio zaawansowany serwis internetowy.

Reszta informacji w skrócie :

Uważam, że w tym tygodniu było dość ciekawie szczególnie za sprawą Blogfrog.pl, Gover.pl i Profeo.pl - nowe ciekawe serwisy w Polskim internecie zawsze cieszą. Szkoda tylko, że ciekawych nowych premier ciągle jest tak mało (oczywiście to dość subiektywne odczucie).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu