4

400 milionów pobrań przeglądarki FireFox

FireFox, czyli jeden z najpoważniejszych konkurentów przeglądarki micorsoftu – przekroczył niedawno 400 milionów pobrań. Wynik ten został osiągnięty przez 3 lata. Ilość aktywnych użytkowników FF ocenia się na około 120 milionów. Z czego korzystają czytelnicy antyweb.pl? Przewaga Firefoxa w przypadku mojego bloga jest znacząca (prawie 65%), na drugim miejscu znajduje się IE (17%), a pierwszą […]

FireFox, czyli jeden z najpoważniejszych konkurentów przeglądarki micorsoftu – przekroczył niedawno 400 milionów pobrań. Wynik ten został osiągnięty przez 3 lata. Ilość aktywnych użytkowników FF ocenia się na około 120 milionów.

Z czego korzystają czytelnicy antyweb.pl? Przewaga Firefoxa w przypadku mojego bloga jest znacząca (prawie 65%), na drugim miejscu znajduje się IE (17%), a pierwszą trójkę zamyka Opera (14%).Czy można coś wywnioskować z takich statystyk ? – moim zdaniem można. Zakładając na przykład, że każdy bardziej świadomy użytkownik internetu korzysta z firefoxa lub opery – można przypuszczać, iż mój blog nie dociera do mało zaawansowanych użytkowników internetu.

Safari i opera kojarzą się dość mocno z mobilnymi przeglądarkami (oczywiście to duże uogólnienie) – bazując na pierwszym stwierdzeniu mogę wywnioskować, że przydałaby się wersja mobilna bloga itp.

Itp, itd.