Startups

Nowy blogfrog.pl - pierwszy zwiastun

GM
Grzegorz Marczak
9

Nadchodzi nowy Blogfrog- serwis, który w teraźniejszy formie agregował wpisy z blogów już od dość dawna zapowiadał pojawienie się nowej wersji. Niespodzianką dla mnie jest, że nowa wersja jest już tak dopracowana i że zawiera dużo nowych i potrzebnych moim zdaniem elementów. W nowym blog...

Nadchodzi nowy Blogfrog- serwis, który w teraźniejszy formie agregował wpisy z blogów już od dość dawna zapowiadał pojawienie się nowej wersji. Niespodzianką dla mnie jest, że nowa wersja jest już tak dopracowana i że zawiera dużo nowych i potrzebnych moim zdaniem elementów.W nowym blogfrogu w porównaniu do jeszcze istniejącej wersji przede wszystkim rzuca się w oczy zmiana wyglądu. W nowej odsłonie serwis wygląda dużo lepiej, jest bardziej czytelny i przede wszystkim wygodniejszy w obsłudze.Funkcjonalnie nowa wersja to również bardzo duży skok jakości w porównaniu do obecnego blogfroga. W serwisie znajdziemy takie informacje, jak najciekawsze wpisy z blogów, ranking blogów, gorące tematy z ostatniego tygodnia itp. Z ciekawych funkcjonalności których na pewno z czasem będzie przybywać mamy na przykład możliwość wygenerowania kanału RSS, który będzie śledził wpisy z wybranym przez nas hasłem.


Blogfrog w pełnej okazałości.

Najważniejszą i najbardziej krytyczną funkcjonalnością serwisu jest ocenianie blogów oraz robot który zbiera informacje o blogach i umieszczonych na nich wpisach. Robot jak niedługo wszyscy zobaczą sprawuje się bardzo dobrze. Trafne ocenianie blogów będzie na pewno trudniejszym zadaniem, autorzy przygotowali specjalny algorytm który będzie punktował blogi i wpisy tak zwanymi "frogrankami". Nie wiadomo w szczegółach na jakiej zasadzie będą przydzielane frogranki, ogólna zasada jest jednak opisana

"Opracowaliśmy algorytm, który każdej notce i blogowi nadaje pewną wartość. Przeliczamy to jak często się da. Bierzemy pod uwagę oceny użytkowników na blogfrogu ale to tylko jeden z czynników. Większą wartość mają np. blogi starsze niż te dopiero założone. Staramy się też mierzyć, co się dzieje z notkami bloga - np. czy są do nich linki, czy ludzie chętnie na nie przechodzą z Blogfrog. Na te wartości wpływają zachowania czytelników"

Technorati jak można przeczytać na wielu blogach ma problem z ocenianiem blogów i wpisów - mam nadzieję, że punktacja przygotowana przez tworzących Blogfroga będzie bardziej precyzyjna.

Kiedy Blogfrog będzie dostępny dla naszej blogosfery ? - dzisiaj dowiedziałem się, że start serwisu zaplanowany jest na koniec tego tygodnia.

Mam nadzieję, że będzie to udany start i ciekawy serwis, dzięki któremu będziemy mogli łatwiej wyszukiwać ciekawe wpisy na ciekawych blogach - czego sobie i autorom życzę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu