Felietony

Podsumowanie tygodnia (1-7 września) na antyweb.pl

Grzegorz Marczak
Podsumowanie tygodnia (1-7 września) na antyweb.pl
6

Po wakacyjnej przerwie postanowiłem wznowić podsumowania tygodnia. Wakacje zawsze rozleniwiają i są jednocześnie chwilą rozprężenia, dlatego nie będę próbował nawet komentować tego, co działo się w okresie lipca i sierpnia. Tydzień 1-7 września - podsumowanie: o2.pl wraz z nowym serwisem garne...

Po wakacyjnej przerwie postanowiłem wznowić podsumowania tygodnia. Wakacje zawsze rozleniwiają i są jednocześnie chwilą rozprężenia, dlatego nie będę próbował nawet komentować tego, co działo się w okresie lipca i sierpnia.

Tydzień 1-7 września - podsumowanie:

o2.pl wraz z nowym serwisem garnek.pl zdominuje w polskim internecie sferę prostych i łatwych serwisów ze zdjęciami. Moim skromnym zdaniem, mówienie o braku funkcjonalności jako o prostocie to lekki populizm. Oczywiście, aby było trudniej, autorzy serwisu nazywają go foto twitterem - cokolwiek ma to znaczyć.

weblisko.com - serwis, który uznałem kiedyś za jeden z najbardziej ciekawych startupów zaprezentował swoją wersję testową. Niestety, to co zobaczyliśmy rozczarowuje i to bardzo - wygląda na to, że albo komuś bardzo się spieszyło, albo po prostu oczekiwania były zbyt wygórowane.

Serwisy typu ning.com (generatory serwisów internetowych) rosną jak grzyby po deszczu. Nowym produktem na tym rynku jest spruz.com - technicznie, a także pod względem możliwości konfiguracji, wydaje się być ciekawszą propozycją niż ning.

Myschoolog - czyli kolejny przykład na to, że serwisy zagraniczne widzą potencjał polskiego internetu. Serwis, który właśnie został zlokalizowany, daje uczniom narzędzia do lepszego organizowania swojego czasu oraz swoich zajęć związanych ze szkołą.

Quickinsert to narzędzie, dzięki któremu możemy w dość łatwy sposób (dla nas i dla czytelników) wprowadzić opłaty za dostęp do publikowanych przez nas treści. Nawiązując do ostatniej dyskusji o tym, czy stosowanie programów do blokowania reklam jest dobre dla witryn - wydaje się, że jest to jakaś alternatywa.

Reszta informacji w skrócie :

Jak widać, mimo iż był to pierwszy tydzień po wakacjach działo się dużo - najbardziej cieszy aktywność w polskim internecie. Mimo mojego krytycznego zdania na temat garnek.pl czy weblisko.com (w wersji testowej) to powstawanie tego typu serwisów świadczy o tym, że stale szukamy nowych, ciekawych pomysłów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu