Mój nowy iPhone. 7 rzeczy, które warto zrobić, aktywować i zainstalować na nowym smartfonie Apple

1. Konto Apple ID
Proces konfiguracji nowego iPhone’a jest banalnie prosty. Całość dostępna jest po polsku i nie stanowi większego problemu — elementem który może budzić wątpliwości jest konto Apple ID. Wszystko co musicie o nim wiedzieć zebraliśmy już dla was w osobnym wpisie, a jeżeli nie planujecie na start żadnych zakupów — to mamy także podpowiedź jak założyć nowe konto Apple ID bez podpinania karty. Oczywiście utworzyć nowe konto możecie już wcześniej, by później szybko się zalogować i już cieszyć się nowym urządzeniem!
Zobacz też: Czy warto kupić teraz iPhone 7? To nadal świetny smartfon, polecam.
2. Dbaj o zabezpieczenie urządzenia
Telefony to już nie tylko urządzenia do wykonywania połączeń głosowych i odbierania wiadomości tekstowych. Mamy tam naszą skrzynkę e-mail, mamy dostęp do kont bankowych, karty płatnicze i inne wrażliwe dane. Od lat iPhone oferują zabezpieczenia kodem — a poza nimi jest jeszcze czytnik linii papilarnych (Touch ID) oraz zaawansowane rozpoznawanie twarzy (Face ID). Nie zapomnij ich skonfigurować — i korzystaj na co dzień! Jeżeli będziecie współdzielić telefon — teraz można też skonfigurować Face ID dla więcej niż jednego użytkownika, sprawdźcie jak to zrobić!

Zobacz też: Który iPhone wybrać?
3. Ulubione aplikacje — wszystkie czekają w App Store
Nie ważne czy iPhone jest waszym pierwszym smartfonem, czy przesiadacie się z Androida — prawdopodobnie macie już zestaw ulubionych narzędzi, z których na co dzień korzystacie. Ot, chociażby na komputerze. Aby ułatwić sobie pracę na nowym smartfonie, warto zainstalować dedykowane narzędzia. Wszystkie je znajdziecie w sklepie App Store. Jeżeli szukacie inspiracji co warto zainstalować, sprawdźcie najlepsze aplikacje na iPhone 2018 oraz autorski wybór 10. najlepszych aplikacji, bez których nie wyobrażam sobie mojego iPhone’a. A kiedy będziecie mieć chwilę na przyjemności — to zainstalujcie też kilka z najlepszych gier na iPhone’a!
4. Zostaw kartę w domu, płać smartfonem
W tym roku doczekaliśmy się Apple Pay w Polsce. Usługi, która pozwala na płatności zbliżeniowe telefonem. Dostępna jest w modelach iPhone 6 i nowszych — a wspiera ją już dziesięć rodzimych banków. Wygodna i bezpieczna opcja, obok której żaden miłośnik współczesnych technologii nie powinien przejść obojętnie. Jak skonfigurować Apple Pay w iPhone dowiecie się z naszego poradnika, w którym przechodzimy przez cały proces krok po kroku.
5. Skonfiguruj centrum sterowania
Centrum sterowania to wysuwane z dolnej krawędzi ekranu menu, do którego możemy mieć dostęp niezależnie od tego co robimy na naszym telefonie. To miejsce w którym możemy sobie ustawić wygodny zestaw skrótów, m.in. do budzika, latarki, notatek, dyktafonu, kalkulatora czy innych funkcji systemowych. Stwórzcie własny zestaw, a będziecie mogli korzystać z nowego iPhone’a znacznie sprawniej, gwarantuję!
6. Zadbaj o prywatność
Skoro już wiecie o podstawowych metodach zabezpieczeń — to warto też przyjrzeć się bliżej sekcji Prywatność w ustawieniach. Można tam podejrzeć zestaw uprawnień i dostępów, które serwujemy do poszczególnych modułów. Mowa tutaj m.in. o lokalizacji, zdjęciach, mikrofonie czy aparacie fotograficznym. To także sekcja, w której możemy nimi dowolnie zarządzać.

7. Wybierz nową klawiaturę i pisz wygodnie!
Mimo że klawiatura Apple jest jedną z najlepiej ocenianych przez użytkowników, to jestem doskonałym przykładem na to — że nie dla każdego jest najlepszym wyborem. Na szczęście iOS od kilku wersji umożliwia instalację zewnętrznych klawiatur — wszystkie je znajdziecie w App Store. Sprawdźcie najlepsze klawiatury i wybierzcie tę, która jest dla was najwygodniejszą!
8. Aktywuj darmowy rok Apple TV+
2019 to rok nowych usług i abonamentów od Apple. Jednym z nich jest świeża usługa VOD, Apple TV+, w ramach której można znaleźć autorskie seriale stworzone na wyłączność platformy. Wszyscy użytkownicy mają trzy miesiące od zakupu (i aktywacji nowego urządzenia) na aktywowanie promocyjnej oferty. Jak aktywować darmowy rok w Apple TV+? — tutaj znajdziecie kompletny poradnik.
9. Gry bez mikropłatności — biblioteka Apple Arcade już czeka!
Mimo że na smartfonach trudno narzekać na brak gier, to jednak lwia część z nich jest tytułami free-to-play, gdzie nietrudno się odbić od mikrotransakcji i długiego czasu oczekiwania na możliwość powrotu do gry. Ale gier premium, w których płacimy raz i — jak za dawnych lat — po prostu gramy, też nie brakuje. Ale zamiast wydawać kilkaset złotych w ramach testów rozmaitych produkcji, można po prostu zainwestować w abonament Apple Arcade (lub skorzystać z miesięcznego okresu próbnego) i zyskać dostęp do kilkudziesięciu fantastycznych gier. Zobacz też najlepszych 10 gier z Apple Arcade!, no i nie zapomnij podłączyć pada do iPhone’a — by grało się jeszcze wygodniej!
–
Artykuł opublikowano pierwotnie 25 grudnia 2018 roku. Został zaktualizowany o nowe elementy, tematy i polecane aplikacje.
Więcej z kategorii Apple:
- Darmowy okres w Apple TV+ wydłużony do lata 2021
- Udział Apple w rynku słuchawek bezprzewodowych drastycznie spada: kogoś to dziwi?
- MacBook Pro w 2021 ma wrócić do starych, sprawdzonych rozwiązań
- Apple może mieć nosa do oscarowego filmu. "Cherry" zapowiada się znakomicie [zwiastun]
- iPhone 12 może jest nudny, ale pozwolił Apple na podwojenie udziału w ogromnym rynku