LG

LG uważa, że to za wcześnie na smartfony z elastycznymi ekranami

Piotr Kurek
LG uważa, że to za wcześnie na smartfony z elastycznymi ekranami
3

Już za kilka dni najprawdopodobniej będziemy mieć okazję zobaczyć w całej okazałości smartfony z elastycznymi ekranami. Jednak nie wszystkie firmy patrzą na tego typu rozwiązania przychylnym okiem.

Samsung pracuje nad swoją wersją smartfona ze składanym ekranem. Nad tego typu rozwiązaniami pracuje też Xiaomi, TCL, Huawei, czy Motorola . Mieliśmy też okazję zobaczyć, jak to się prezentuje w przypadku Royole FlexPai — i trzeba przyznać, że na zdjęciach i wideo nie robi to żadnego większego wrażenia. Nie dziwi więc fakt, że jedna z firm, która ma styczność z elastycznymi ekranami mówi wprost, że na tego typu urządzenia mobilne jest stanowczo za wcześnie.

Mowa tu o firmie LG, która w zeszłym miesiącu, podczas targów CES 2019, zaprezentowała telewizor wyposażony w elastyczny ekran potrafiący się schować do niewielkiej i zgrabnej skrzynki, która sama w sobie może być ozdobą nowoczesnego domu lub mieszkania.  Na jednej z ostatnich konferencji prasowych w Seulu, Brian Kwon, prezes odpowiedzialny za rynek mobilny, stwierdził wyraźnie, że firma zamiast dołączać do pozostałych producentów, woli przyjrzeć się rozwojowi sytuacji.

elastyczne ekrany w telewizorach LG Signature OLED R

 

Zobacz też: Paskudne są te smartfony ze składanymi ekranami

Co prawda rozważano produkcję tego typu smartfona przy okazji planowania rozwiązań wykorzystujących sieci 5G, jednak szybko zrezygnowano z tego pomysłu. LG zamierza skupić się na odzyskaniu pozycji na rynku klasycznych smartfonów— co jest dobrym posunięciem, biorąc pod uwagę fakt, że smartfony koreańskiej firmy nie cieszą się dużą popularnością.  Z jednej strony to świetny pomysł — firma będzie miała możliwość sprawdzenia, jak rynek zareaguje na urządzenia konkurencji, które niekoniecznie spełnią oczekiwania konsumentów.

Z drugiej strony taka decyzja może może to dziwić, tym bardziej, że w sierpniu zeszłego roku zapowiadało się, że rozwiązania dostarczane przez LG mogą być gwarancją tanich smartfonów z elastycznymi ekranami. Z technologii koreańskiej firmy mają też korzystać inni producenci. Więcej na ten temat przeczytacie we wpisie Alberta Atrakcyjne cenowo, składane smartfony już na horyzoncie. Podziękujemy za to LG.

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu