Technologie

LG SIGNATURE OLED R. Pierwszy na świecie telewizor OLED ze zwijanym ekranem

Piotr Kurek
LG SIGNATURE OLED R. Pierwszy na świecie telewizor OLED ze zwijanym ekranem
4

LG zaprezentowało dziś gamę nowych produktów, które do naszych domów trafią w najbliższej przyszłości. Na koniec swojej prezentacji, firma zostawiła prawdziwą perełkę.

2019 ma być rokiem zginanych, zwijanych, wykręcanych i składanych ekranów w najróżniejszych sprzętach. Na smartfony wykorzystujące tego typu technologię przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, choć już teraz wiemy, że niektóre z firm technologicznych przygotowują się do wypuszczenia na rynek tego typu urządzeń.

Zobacz też: Samsung i Google pracują wspólnie nad składanymi ekranami

Jednak smartfony to nie wszystko. Na zeszłorocznych targach CES, LG Display -- oddział koreańskiego giganta zajmujący się ekranami, zaprezentował pierwszy na świecie zwijany telewizor z wyświetlaczem OLED. Dziś, na konferencji poprzedzającej targi CES 2019, które startują jutro, LG Electronics zaprezentowało topowy model swoich telewizorów wykorzystujący tego typu technologię.

Zobacz też: LG prezentuje nowe telewizory z linii NanoCell TV na kilka dni przed CES 2019

LG przedstawia pierwszy na świecie zwijany telewizor OLED

SIGNATURE OLED R to 65-calowy telewizor, który ma zrewolucjonizować domową rozrywkę oraz zredefiniować przestrzeń dzięki możliwości rozwijania ekranu z wykorzystaniem tylko jednego przycisku na pilocie. Ekran oferuje trzy tryby pracy: Full View z całkowicie rozwiniętym wyświetlaczem, Line View z częściowo rozwiniętym oraz Zero View z w pełni zwiniętym ekranem.

W trybie Line View dostępne będą narzędzia niewymagające całej powierzchni do wyświetlania najciekawszych treści. Pogoda, zegar, ramka na zdjęcia, odtwarzacz muzyki, czy panel sterowania „Home Dashboard” to tylko niektóre z nich. Przy całkowicie zwiniętym ekranie wciąż możemy korzystać z systemu 4,2-kanałowych głośników o mocy 100 W i Dolby Atmos. Całość zamknięta zostałą w obudowę ze szczotkowanego aluminium.

SIGNATURE OLED R, podobnie jak inne tegoroczne modele telewizorów LG, wykorzystuje procesor procesor α9 drugiej generacji, Asystenta Google i Alexę oraz ThinQ -- autorską technologię sztucznej inteligencji. Dzięki obsłudze AirPlay 2 będziemy migli łatwo odtwarzać filmy z serwisu iTunes lub innych aplikacji wideo, a także przesyłać muzykę i zdjęcia z urządzeń Apple bezpośrednio na ekran urządzenia.

Źródło: Materiały prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu