Microsoft

W życiu nie pomyślałbym że LG i Microsoft połączą siły. Nie przy takim właśnie projekcie

Kamil Świtalski
W życiu nie pomyślałbym że LG i Microsoft połączą siły. Nie przy takim właśnie projekcie
7

LG i Microsoft ogłosili partnerstwo, w ramach którego będą pracować nad nowymi systemami dla.... branży motoryzacyjnej. Co o nim wiemy?

W świecie technologii byliśmy już świadkami wielu dziwnych połączeń, przy których znane firmy pracowały nad nowymi produktami. Wszelkiej maści współprace to chleb powszedni dla wielu firm – jednak głównie mowa o wykorzystaniu doświadczenia spoza "swojej" branży. Dlatego też współpracują z firmami zajmującymi się modą czy designem, przy tworzeniu swoich najnowszych projektów. To właściwie już standard — i fajna forma do reklamy dla obu stron. Ogłoszone przed kilkoma godzinami partnerstwo LG i Microsoftu to jednak dużo grubsza sprawa — w końcu obie firmy w swojej pracy skupiają się na technologiach. I łącząc siły chciałyby zadbać o powiew świeżości na rynku motoryzacyjnym, opracowując nowe rozwiązania na jego potrzeby. Te miałyby skupiać się dwóch sprawach: infotainment oraz systemach wspomagania kierowców.

Zobacz też: Autonomiczne auta przyspieszają. Ich ciężarowe wersje niebawem na drogach publicznych?  

Motoryzacyjny projekt od LG i Microsoftu: co o nim wiemy?

Na tę chwilę właściwie mamy do naszej dyspozycji wyłącznie pierwszą informację prasową, która — choć jest dość obszerną — nie zdradza tak dużo szczegółów, jak wielu z nas by chciało tam zobaczyć. Wiemy jednak, że LG wykorzysta możliwości sztucznej inteligencji Microsoftu w swoich: Advanced Driver Assistance System (ADAS), Driver-Status Monitoring Camera (DSM), wielozadaniowych produktach dla przednich kamer. Ponadto już teraz wiemy, że w infotainmentowych usługach które chce do tego wszystkiego wpleść LG, nie zabraknie Virtual Assistant Solution Acceleratora od Microsoftu. Wisienką na torcie ma być też Azure Data Box, która pozwoli wszystkie nagrywane przez system trasy automatycznie zamieszać w chmurze. Ostatecznie tamtejsze dane posłużyć mają rozbudowie oraz ulepszaniu oprogramowania obsługującego pojazdy autonomiczne.

Zobacz też: „Autonomiczne samochody zabiorą nam pracę” – prawda i kłamstwo jednocześnie

LG planuje także stworzenie najnowocześniejszego centrum testów oraz rozwoju, w którym wykorzystywać ma najmocniejsze na rynku komputery i układy graficzne, które wspierane są przez Microsoft Azure. Ich wysoka wydajność ma pozwolić znacznie skrócić czas, jaki algorytmy będą potrzebowały do nauki nowych sztuczek. Jak czytamy w informacji prasowej — skorzystanie z tych rozwiązań pozwoli sztucznej inteligencji od LG w kilka minut wykonać zadania, które normalnie zajęłyby więcej niż jeden dzień. Do tego Azure ma pomóc oprogramowaniu nauczyć się różnych wzorów zachowań kierowców w zależności od tego, jakie "przeszkody" spotykają na swojej drodze. System informacyjny zaś ma pozwolić na sprawdzenie warunków na drodze, podejrzeć okoliczne restauracje czy wywołać nasze ulubione utwory.

Brzmi ambitnie i... zapowiada się na plan wieloletni, bo cele które o których tam czytamy nie są rzeczą, którą da się wprowadzić w życie z dnia na dzień... prawda? Z pewnością będę się tej współpracy przyglądał — jestem niezwykle ciekawy, co z tego wyniknie. No i czy faktycznie jest tam miejsce na jakąkolwiek rewolucję.

Źródło: Microsoft News

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu