LG

HomeBrew - LG prezentuje „ekspress” do warzenia piwa

Piotr Kurek
HomeBrew - LG prezentuje „ekspress” do warzenia piwa
4

LG zaprezentowało kolejną ciekawostkę, która premierę będzie miała na rozpoczynających się jutro targach CES 2019. Homebrew to maszynka do warzenia piwa wykorzystująca znane z ekspresów do kawy kapsułki.

LG na CES 2019 nie zamierza skupiać się wyłącznie na telewizorach. Firma przygotowuje nowości RTV i AGD wyposażone w technologię ThinQ, która dzięki rozpoznawaniu poleceń głosowych, pozwala na łatwe wyszukiwanie informacji i wydawanie poleceń urządzeniom znajdującym się w naszych domach. Nie zabraknie oczywiście telewizorów zaprezentowanych już w zeszłym tygodniu. Najnowsze modele OLED oraz zupełnie nowa linia NanoCell TV zapewnić mają najwyższej jakości rozwiązania pod względem obrazu, jak i dźwięku, a dodatkowo będą wspierać technologię AirPlay pozwalającą na strumieniowanie audio i wideo z urządzeń iOS i macOS bez korzystania z zewnętrznych urządzeń i dodatkowych aplikacji. Więcej o nowych telewizorach poczytacie we wpisie LG prezentuje nowe telewizory z linii NanoCell TV na kilka dni przed CES 2019.

Lodówki, odkurzacze, pralki, suszarki i inteligentne szafy na ubrania wykorzystujące sztuczną inteligencję? Czemu nie. Do tego grona dołącza jeszcze jedno, bardzo ciekawe rozwiązanie, które zostało zaprezentowane już w grudniu. Dziś poznajemy więcej szczegółów na jego temat. LG HomeBrew to maszynka do warzenia piwa -- coś na wzór ekspresu do kawy wykorzystującego kapsułki do przygotowywania napojów.

Romain Dillet z serwisu TechCrunch miał okazję przyjrzeć się z bliska HomeBrew. Zajmujące sporą część blatu kuchennego urządzenie  do wyprodukowania 5 litrów piwa potrzebuje zestawu 4 kapsułek, wody oraz bardzo dużo czasu. Słód, drożdże, olejek chmielowy i aromaty -- te cztery składniki zamknięte w kapsułkach są potrzebne do przygotowania trunku. Przygotowanie alkoholu trwa aż dwa tygodnie i jednocześnie można warzyć tylko jedną jego porcję. Po opróżnieniu zbiornika można ponownie go załadować i powtórzyć dwutygodniowy cykl. Wszystkie składki w kapsułkach pochodzą od brytyjskiej firmy Muntons specjalizującej się w dostarczania najlepszej jakości produktów do warzenia piwa domowym sposobem. Wraz z premierą urządzenia, do wyboru będą: American IPA, American Pale Ale, English Stout, belgijski Witbier oraz czeski Pilzner.

Źródło: LG i TechCrunch

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu