Konsole

Którą konsolę kupicie? Mało gier oraz ich ceny nie zachęcają

Konrad Kozłowski
35

O nowych konsolach wiemy już prawie wszystko. Po prezentacji cen, daty premiery i nowych gier dla PlayStation 5 oraz Xbox Series X stajemy przed wyborem nowej konsoli.

Data premiery, ceny i gry na start dla Xbox Series X i PlayStation 5

Daty premiery Xbox Series X i PlayStation 5 zostały ujawnione, podobnie jak ceny nowych konsol oraz startowe tytuły. Poznaliśmy plany Microsoftu orz Sony, więc stanęliśmy przed wyborem nowej konsoli, która będzie nam towarzyszyć przez następne lata. Argumentów za i przeciw nie brakuje, ale na dwie rzeczy od razu zwraca się uwagę: obydwie firmy zdecydowały się na inną strategię: Microsoft oferuje dwie różne konsole pod względem wydajności, a Sony postawiło tylko na różnicę pod względem obecności i absencji napędu na płyty 4K UHD BD. Czy takie działania nie sprawią, że tańsza konsola Xbox Series S znacząco wpłynie na wyniki sprzedaży na korzyść Microsoftu?

Czytaj też:

O tym wszystkim, ale nie tylko rozmawiali Konrad Kozłowski i Paweł Winiarski w nowym odcinku podcastu Antyweb Po Godzinach, gdzie jak zawsze nie zabrakło pobocznych tematów i anegdotek, choć zostawiliśmy to i owo na następne podcasty.

PlayStation 5 vs. Xbox Series X

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu