Konsole

Nintendo oficjalnie kończy z produkcją 3DS-a

Weronika Makuch
Nintendo oficjalnie kończy z produkcją 3DS-a
6

Po niemalże dekadzie Nintendo postanowiło zakończyć produkcję jednej ze swoich popularnych konsol. Dla fanów marki to koniec pewnej epoki.

Nintendo 3DS w trakcie swojej kariery odniósł wiele sukcesów. Konsola od Nintendo hulała po rynku prawie 10 lat. W tym czasie sprzedano 75 milionów egzemplarzy. Następca DS-a nie odniósł tak spektakularnego sukcesu jak jego poprzednik, ale jego wynik z pewnością można uznać za powód do dumy dla marki. Nintendo 3DS niesie za sobą kawał historii, a zakończenie produkcji tej konsoli zamyka pewną epokę.

Nintendo kończy z produkcją 3DS-a

Według danych z końca czerwca tego roku Nintendo 3DS sprzedał się w liczbie 75 miliona egzemplarzy. Od roku 2011 troszeczkę się tego nazbierało! Przenośne urządzenie znalazło się tym samym na 11. miejscu w rankingu najchętniej kupowanych konsol w historii. Trzeba pamiętać też o tym, że w międzyczasie ukazało się kilka modeli 3DS-a. Fani przez kolejne lata z przyjemnością kupowali kolejne sześć wariantów, podbijając wynik Nintendo w górę.

Najbardziej niezwykłą funkcją konsoli była obsługa obrazu 3D, niewymagająca noszenia specjalnych okularów. Swego czasu uchodziło to za wyjątkowo ciekawy i nowatorski dodatek, który z pewnością był czynnikiem decydującym o zakupie dla wielu klientów. Przez te kilka lat Nintendo wyprodukowało również dwa modele nieposiadające wspomnianej funkcji. Na konsoli mogliśmy grać m.in. w kolejne części Pokemonów czy Super Mario Bros i Mario Kart.

Na amerykańskiej witrynie Nintendo na ten moment nie znajdziemy już żadnych wzmianek o konsoli. Całość jakby wyparowała, odeszła w zapomnienie. W tym momencie marka skupia się przede wszystkim na Switchu, który okazał się strzałem w dziesiątkę i wciąż zdobywa coraz to większą popularność na całym świecie. W międzyczasie zdążyła się już pojawić chociażby wersja Lite, która również sprzedaje się całkiem nieźle, wkrótce Switch ma zyskać możliwość obsługi 4K. Nintendo wciąż pozostaje liderem w kwestii konsol przenośnych i to się raczej w najbliższym czasie nie zmieni. A jaka była wasza ulubiona gra na 3DS-a?

 

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu