Konsole

Xbox Series X pozwoli na błyskawiczne przełączanie się pomiędzy kilkoma grami

Weronika Makuch
Xbox Series X pozwoli na błyskawiczne przełączanie się pomiędzy kilkoma grami
10

Microsoft zaprezentował fanom materiał przedstawiający, jak szybko będziemy mogli przełączać się między grami na konsoli nowej generacji. Gracze powinni być bardzo zadowoleni!

Wojna konsolowa rozpoczęła się na dobre. Wprawdzie nie znamy jeszcze wszystkich najważniejszych szczegółów sprzętów nowej generacji, a na część z nich być może będziemy musieli poczekać nawet do premiery, ale i tak wiemy już sporo. Znamy już datę premiery Xboxa Series X oraz jego cenę, znamy też datę premiery i cenę PlayStation 5. Od tej chwili producenccy giganci będą prześcigając się w zabiegach marketingowych, aby na ostatniej prostej jak najmocniej nakręcić fanów na swój projekt. Zwycięstwa w listopadzie pragną oczywiście obie strony.

Jak szybko przełączymy się między grami w Xbox Series X

Microsoft zaprezentował krótki materiał, który pokazuje, jak szybko gracze będą mogli przełączać się pomiędzy grami. Całość zajmuje tylko kilka sekund i pozwala na bardzo dynamiczną zabawę. Oczywiście to nie pierwszy raz, gdy firma chwali się tą opcją, jednak dopiero teraz otrzymaliśmy okazję zobaczenia jej w akcji. Na materiale widzimy, że przy przełączaniu się nie dochodzi do wyłączenia, zapisania i uruchamiania tytułów od nowa. Wygląda to bardziej jak zapauzowanie produkcji, aby w dowolnym momencie szybko wrócić dokładnie do tego momentu, w którym porzuciliśmy tytuł dla innego. Brak obowiązku gapienia się na długie loading screeny na pewno przypadnie do gustu wielu graczom. Ciekawy jest też fakt, że Xbox Series X jest w stanie panować w ten sposób nad kilkoma produkcjami, nie tylko dwiema.

Od dzisiaj – 17 września br. – w sieciach sklepów Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt i Empik można nabyć 3-miesięczną subskrypcję Xbox Game Pass na PC, która umożliwia dostęp do grania w ponad 100 wysokiej jakości gier. Ponadto, w ramach XGP na PC użytkownicy będą mogli wkrótce skorzystać z usługi EA Play, która zapewnia jeszcze więcej świetnych tytułów od Electronic Arts. Wystarczy komputer z systemem Windows 10 i dedykowana aplikacja Xbox, aby móc wejść w świat swoich ulubionych gier i cieszyć się rozgrywką na najwyższym poziomie. Na graczy czeka obszerna biblioteka ponad 100 tytułów stworzonych z myślą o PC, jak i możliwość zagrania w zupełnie nowe gry z Xbox Game Studios w dniu ich uruchomienia. Po zakupie Xbox Game Pass na PC otrzymujemy dostęp do ekskluzywnych zniżek oraz ofert na wyłączność. Kod można wykorzystać w dowolnym momencie – nie posiada on ograniczenia daty przydatności. Xbox Game Pass na PC w formacie 3 miesięcznego dostępu można nabyć w sieciach sklepów Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt oraz Empik.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Wszystko o Xbox Series X