Konsole

Gdzie kupić PlayStation 5 w przedsprzedaży? Lista ofert stale się powiększa

Kamil Świtalski
Gdzie kupić PlayStation 5 w przedsprzedaży? Lista ofert stale się powiększa
5

PlayStation 5 trafiło do oferty polskich sklepów. Gdzie (i za ile) można kupić PS5?

Wczoraj wieczorem nareszcie poznaliśmy cenę PlayStation 5, a niedługo później lokalny oddział Sony podał stawki które obowiązywać będą w Polsce. Przepowiednie o 3000 złotych się nie sprawdziły — za PS5 zapłacimy 2299 złotych, wersja bez napędu optycznego zaś wyceniona została na 1849 złotych. Nie jest źle — wręcz przeciwnie, jest bardzo dobrze. Niestety — tego samego nie można powiedzieć o cenach gier na PlayStation 5, które będą znacznie wyższe niż w obecnej generacji. Jeżeli nie możecie się już doczekać premiery PlayStation 5 to mam dla Was doskonałe wieści — pierwsze polskie sklepy uruchomiły już zamówienia przedpremierowe.

Przedsprzedaż PlayStation 5. Gdzie można zamówić najnowszą konsolę Sony?

Media Markt:

NeoNet:

Media Expert:

EMPIK:

Sieć EMPIK nieco inaczej podeszła do pre-orderów, bo tutaj niezbędne jest uiszczenie przedpłaty, która odjęta zostanie od finalnej ceny konsoli. W opisie produktu czytamy:

UWAGA - JEST TO REZERWACJA KONSOLI NA PODSTAWIE CZĘŚCIOWEJ PRZEDPŁATY. UISZCZONA KWOTA ZOSTANIE ODJĘTA OD PREMIEROWEJ CENY KONSOLI. Hurtowe zamówienia zostaną anulowane, maksymalna ilość sztuk możliwych do zamówienia wynosi 1. Zamówienia nieopłacone z góry zostaną anulowane.

Finalna kwota nie jest jeszcze znana, ale zakładam, że będzie to standardowe 2299 zł.

Kolejne sklepy będą dochodzić — a wpis będzie stale aktualizowany. Jeżeli chcielibyście kupić konsolę taniej, to pamiętajcie o rabacie w X-kom dla nowych konsol — chociaż tam oferty przedpremierowe wciąż nie są dostępne w chwili publikacji tego wpisu.

Gdzie warto zamówić przedpremierowo konsolę PlayStation 5?

Przyznam szczerze, że sam chciałbym znać odpowiedź na to pytanie. Niestety — wierząc w kompetencję każdego z powyższych sprzedawców ufam, że chociaż orientacyjnie wiedzą ilu konsol się spodziewać i w przypadku przekroczenia liczby zamówień — zakończą sprzedaż. Niestety, wiele premier pokazało, że nie zawsze tak to działa — a zamówienia potrafią być anulowane nawet kilka minut przed odbiorem. Dlatego też warto śledzić wszystkie informacje zarówno o dostępności sprzętu, jak i kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu