VOD

Czy to koniec HBO Max w Polsce? Wyjaśniamy!

Patryk Koncewicz
Kliknij, aby włączyć dźwięk
18

Od wielkiej premiery do wielkich problemów. HBO Max tonie w złym zarządzaniu i anulowanych projektach. Od przyszłego roku zastąpi go nowa platforma.

Zaledwie kilka miesięcy temu świętowaliśmy premierę HBO Max w Polsce. Streaming miał w końcu stanowić konkurencję dla Netfliksa dzięki wysokiej jakości odtwarzanego wideo, oryginalnych produkcji i kinowych hitów dostępnych online. Włodarze platformy wiele obiecywali i pompowali balonik, sprawiając wrażenie, jakby naprawdę wszystko w HBO w końcu trafiło na właściwe tory. Jak się jednak okazuje, rzeczywistość wcale nie wygląda tak kolorowo. Problemy techniczne i niewystarczająca ilość klientów sprawiają, że HBO Max zwija żagle. Już niedługo zastąpi go inna usługa.

HBO Max trafi pod skrzydła Discovery

Na początku kwietnia pisaliśmy o fuzji Warner Media i Discovery, które po połączeniu w jeden podmiot miały stać się wielotematycznym źródłem treści, zarówno rozrywkowych jak i popularnonaukowych. Niestety nawet to nie było w stanie uratować HBO Max. Platforma zrobiła w sieci wiele zamieszania krótko po oficjalnie premierze, ale już chwile po tym okazało się, że z najpotężniejszych argumentów wystrzelała się przy wejściu na rynek. Mówiąc wprost, HBO Max oprócz kilku dobrych filmów i pojedynczych seriali nie ma zbyt wiele do zaoferowania.

Na domiar złego dochodzą także kwestie anulowania produkcji, na które czekało wielu widzów (tak jak niemalże gotowa Batgirl) i techniczne problemy z wydajnym działaniem aplikacji. Z tego powodu włodarze HBO Max zadecydowali o zamknięciu platformy i rozpoczęciu przygody na nowo latem 2023 roku, w Polsce natomiast nowego serwisu możemy spodziewać się na początku 2024. Amerykańska reporterka i krytyk filmowy Grace Randolph poinformowała na Twitterze, że nowy streaming nie będzie posiadać w nazwie ani frazy Discovery, ani HBO.

Od strony technicznej odpowiedzialność spadnie na podmiot partnerski, bowiem platforma Discovery Plus posiada rzekomo lepszą jakość usług. Nie oznacza to oczywiście, że oryginalne treści HBO znikną – po prostu zasilą bazę aplikacji jednego z najpopularniejszych mediów popularnonaukowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news