Apple

Nowy iOS zepsuł iPhone’y 14 Pro? Użytkownicy skarżą się na działanie ekranu

Kacper Cembrowski
Nowy iOS zepsuł iPhone’y 14 Pro? Użytkownicy skarżą się na działanie ekranu
30

iPhone 14 Pro nabawił się nowych problemów. Najnowszy flagowiec Apple nie ma szczęścia.

iPhone 14 Pro z iOS 16 nie współpracowały dobrze od samego początku — wszystko naprawiły aktualizacje po czasie

Premierę iOS 16 ciężko uznać za udaną. Mnóstwo problemów, w tym między innymi ogromny apetyt na baterię czy problem z aplikacją Mail — a to zaledwie malutka część wszystkiego, co się działo. Najgorsze doznania miały jednak osoby z iPhone’em 14 Pro lub Pro Max, którym telefon naprawdę wariował (trzęsący się aparat czy problem z przenoszeniem danych) — o czym na łamach Antyweb informowałem ja oraz Piotr Kurek.

Gigant z Cupertino sukcesywnie wypuszczał nowe aktualizacje systemu, które krok po kroku eliminowały największe błędy. iOS 16.1 okazało się aktualizacją, która rozwiązała najbardziej upierdliwe kłopoty. Kiedy większość już zapomniała o nieprzyjemnościach związanych z nową wersją systemu operacyjnego, pojawił się iOS 16.2, a iPhone’y 14 z dopiskiem „Pro” w nazwie znów napotkały problem.

Użytkownicy iPhone’ów 14 Pro i Pro Max skarżą się na działanie ekranu. O co chodzi?

W internecie, szczególnie na Reddicie, zaczęło pojawiać się mnóstwo zgłoszeń dotyczących dziwnych poziomych linii w żółtym lub zielonym kolorze, które wyświetlają się podczas włączania smartfona. Kłopot dotyczy wyłącznie „czternastek” Pro i co ciekawe nie występuje za każdym razem, kiedy chcemy uruchomić telefon — pojawia się to losowo.

Źródło: Reddit (r/iphone, u/1LastOutlaw)

Żadna z osób zgłaszających problem nie spotkała się z tym zjawiskiem przed aktualizacją na iOS 16.2. Co w miarę pocieszające, to fakt, że kłopot dotyczy większego grona ludzi - a to oznacza, że problemem nie jest hardware, a software. Jeden z użytkowników Reddita udał się nawet do Apple Store z prośbą o pomoc, lecz niestety specjalista w lokalu nie był w stanie nic na to poradzić.

Pozostaje mieć zatem nadzieję, że Apple jak najszybciej wypuści update, który naprawi ten upierdliwy błąd — chociaż jeśli ma to być dopiero w iOS 16.3, to zdaje się, że jeszcze czeka nas długa droga.

Źródło: Reddit (r/iphone, u/1LastOutlaw)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news