Apple

Apple nareszcie informuje co serwuje w aktualizacjach AirTagów

Kamil Świtalski
Apple nareszcie informuje co serwuje w aktualizacjach AirTagów
0

Apple uruchomiło specjalną stronę, w której nareszcie wypisane są wszystkie nowości związane z oprogramowaniem ich lokalizaotorów AirTag.

Lokalizatory Apple AirTag stały się hitem od wejścia. Dla większości te niewielkie pastylki są niepozornymi urządzeniami które zrewolucjonizowały ich życie i pozwalają nareszcie w mig odnaleźć wszystkie zaginione przedmioty. Ale warto też pamiętać, że nie brakuje ludzi którym te gadżety zamieniły życie w koszmar. Stalking z AirTagiem jest dziecinnie prosty — stąd prawdopodobnie bierze się jego ogromna popularność. Apple pracuje w pocie czoła nad tym, by taki proceder utrudnić - z dość marnym skutkiem. Jeżeli jednak obserwujecie rynek to prawdopodobnie wiecie, że Apple regularnie aktualizuje swoje lokalizatory. Dotychczas jednak nie wspominało jakie nowe funkcje im serwuje i co tak naprawdę się zmienia - aż do teraz. Powstała bowiem dedykowana strona pomocy, w której wymieniane są wszystkie nowości związane z oprogramowaniem AirTagów.

Źródło: Depositphotos

Aktualizacja Apple AirTag - co nowego?

Dotychczas Apple opublikowało trzy aktualizacje:

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego AirTag 1.0.301

  • Wyregulowanie dźwięku niepożądanego śledzenia w celu łatwiejszego zlokalizowania nieznanego urządzenia AirTag.

Wymaga systemu iOS 14.5 lub nowszego.

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego AirTag 2.0.24

  • Włącza funkcję Precision Finding, aby pomóc w zlokalizowaniu nieznanego, poruszającego się z Tobą urządzenia AirTag.
  • Jeśli Twój iPhone jest odblokowany, otrzymasz powiadomienie, gdy AirTag, który został oddzielony od swojego właściciela, będzie podróżował z Tobą i emitował dźwięk wskazujący na to, że został przeniesiony.

Te funkcje wymagają systemu iOS 16.2 lub nowszego.

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego AirTag 2.0.36

  • Rozwiązuje problem z aktywacją akcelerometru w niektórych scenariuszach.
Źródło: Depositphotos

Jak sprawdzić wersję oprogramowania Apple AirTag?

Jeżeli nie jesteście pewni z której wersji oprogramowania korzystają wasze lokalizatory, możecie to szybko i bez najmniejszego problemu sprawdzić w waszych urządzeniach Apple z którymi macie zsynchronizowane AirTagi. Wystarczy jedynie:

  1. Otworzyć aplikację Znajdź.
  2. Stuknąć kartę Przedmioty.
  3. Wybrać AirTaga na liście przedmiotów.
  4. Stuknąć nazwę AirTaga, a zostanie wyświetlony numer seryjny i wersja oprogramowania sprzętowego.

Jak zaktualizować oprogramowanie lokalizatora Apple AirTag?

No dobrze, ale jak zabrać się za aktualizację pastylki lokalizacyjnej Apple? Nie ma w tym nic skomplikowanego — i jest to proces całkowicie automatyczny. Aby jednak móc zapewnić sobie aktualizację akcesorium - niezbędne jest zainstalowanie w naszym smartfonie systemu iOS 14.5 lub nowszego. Poza tym niczym więcej nie musimy się jako użytkownicy przejmować. Uaktualnienie zainstalowanie zostanie automatycznie za pośrednictwem Bluetooth — wystarczy, że lokalizator znajduje się w zasięgu iPhone'a. Nie ma w tym żadnej większej filozofii — dlatego też jeśli korzystacie na co dzień z tych gadżetów, to jest spora szansa, że najnowszą wersję oprogramowania już macie - i nie musieliście w tej kwestii nawet kiwnąć palcem.

Grafika: Depositphotos.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu