Apple

Aplikację Mail w iOS 16 pokonują… przychodzące maile

Kacper Cembrowski
Aplikację Mail w iOS 16 pokonują… przychodzące maile
6

iOS 16 boryka się z kilkoma problemami, jednak żaden nie był tak kuriozalny, jak ten związany z aplikacją Mail.

iOS 16 miał już nieco problemów. Nowy system Apple nie jest perfekcyjny

Problemy z efektem głębi na nowych ekranach blokady, ogromny apetyt systemu na baterię smartfonów, brak pomysłu giganta z Cupertino na wyświetlanie informacji o baterii na pasku stanu, ruszający się i wydający dźwięki aparat podczas korzystania z aplikacji innych firm, aż wreszcie wysypująca się aplikacja Mail, w momencie, w którym po prostu przychodzą maile.

Aplikacji Mail bardzo często nawet nie można włączyć. O co chodzi?

Problem odkryła firma Equinux - i wiele osób z jej zespołu również miało do czynienia z tym problemem. Awaria dzieje się od razu, kiedy tylko chcemy włączyć aplikację - wtedy na sekundę pojawia się czarny ekran i wracamy do ekranu głównego.

Powodują to przychodzące maile. Spam, który na pierwszy rzut oka, nie różni się niczym od standardowych wiadomości - a szkopuł tkwi w polu “Od:”, gdzie spamerzy zamieszczają kilka dodatkowych znaków. Tym sposobem każdy jest w stanie złamać aplikację Mail innego użytkownika.

Apple w tej chwili nie zajmuje się naprawieniem tego błędu

Equinux stworzyło specjalny segment na swojej stronie nazwany Mailjack, który pozwala nam przetestować ten błąd, wysyłając maila łamiącego aplikację. Na ten problem narażone są wszystkie smartfony z systemem operacyjnym iOS 16 oraz iOS 16.0.1, a nawet tablety z betą iPadOS 16.

Firma twierdzi, że Apple na ten moment nie naprawia tego błędu. Jakie zatem jest wyjście z tej sytuacji? Cóż… przejście na chociażby Gmaila czy Outlooka. Konkurencyjne skrzynki mailowe zwyczajnie od razu blokują tego typu wiadomości, dzięki czemu problem nie istnieje - a iCloud Mail je przepuszcza, z czym aplikacja ewidentnie sobie nie radzi.

Źródło: GizChina

Obrazek wyróżniający: Brian Tromp / Unsplash

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news