Apple

iPad nie powiedział jeszcze ostatniego słowa: szykuje się kolejna rewolucja?

Kamil Świtalski
iPad nie powiedział jeszcze ostatniego słowa: szykuje się kolejna rewolucja?
14

iPad z każdą kolejną generacją coraz bardziej zbliża się do przenośnych komputerów. Według ostatnich plotek — niebawem Apple miałoby zaserwować mu kolejny krok w dobrym kierunku.

Kilka lat temu Apple rozpętało rewolucję najpierw smartfonową, a później tabletową. Wraz z coraz większymi ekranami telefonów, tablety zeszły na dalszy plan — i w gruncie rzeczy to właśnie iPad jest tym, który po dziś dzień wymienia się jako króla tabletów. No cóż: prawdą jest, że aplikacji na iPadOS nie brakuje, gigant z Cupertino wciąż dba o wsparcie techniczne, a kolejne generacje sprzętu zaskakują coraz to nowszymi rozwiązaniami. I prawdą jest, że od czasów iPada Pro charakter (zwłaszcza tych droższych) modeli się zmienia, najświeższe plotki sugerują zaś, że niebawem tabletowi Apple jeszcze bliżej będzie do komputera.

Zobacz też: Źli ludzie nie korzystają z iPhone’a, taki jest przekaz dnia Tima Cooka

Klawiatura w nowym iPadzie doczeka się także gładzika? Byłoby świetnie!

Safari na iPadOS w ostatnim roku doczekało się sporego przemeblowania. Apple coraz bardziej otwiera się na nowości (chodzą plotki, że w tym roku doczekamy się nawet opcji zmiany domyślnych aplikacji, szał!), a granica między komputerem a tabletem zaczyna się delikatnie zacierać. Dla osób które nie są tzw. power userami, prawdopodobnie już zdążyła się zatrzeć. Ale jeżeli plotki się potwierdzą i tegoroczna klawiatura do iPada doczeka się gładzika (a system pełnego wsparcia dla obsługi kursora, nie tylko w ramach opcji dostępności), to będzie kolejny ogromny krok. I choć to nie jest do końca tak, że takie rozwiązanie zobaczymy po raz pierwszy (pamiętacie BRYDGE PRO+?), to jednak oficjalnie zaprezentowane przez Apple pokaże nowy kierunek rozwoju ich sprzętu. I nowe perspektywy dla fantastycznego tabletu, jakim niewątpliwie jest linia iPadów Pro.

Zobacz też: Wielozadaniowość na iPhone nabiera rozpędu. W iOS 14 szykuje się udoskonalone przełączanie aplikacji

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu