Apple

Źli ludzie nie korzystają z iPhone'a, taki jest przekaz dnia Tima Cooka

Kamil Świtalski
Źli ludzie nie korzystają z iPhone'a, taki jest przekaz dnia Tima Cooka
28

To może okazać się dla wielu jednym z największych spoilerów, który będzie uniwersalny. Czytacie na własną odpowiedzialność ;-).

Wspominałem już kiedyś, że lubię spoilery. Nie przeszkadza mi znajomość zakończenia filmu, gry czy książki które właśnie pochłaniam. Jednak dla wielu miłośników (pop)kultury to najgorsze co może się trafić. Wiadomość którą w rozmowie z Vanity Fair podzielił się Rian Johnson może wam popsuć sporo filmów i seriali. Gotowi na niezwykle skuteczny radar, który pozwoli wykluczyć złych bohaterów z filmu gdzie postaci sięgają po smartfony Apple?

Apple zabrania złym bohaterom korzystać z iPhone'ów

Według Riana Johnsona, reżyser odpowiedzialnego za filmy takie jak Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi i Na noże, Apple stawia sporo warunków względem bohaterów, którzy mogą korzystać z ich sprzętów na srebrnym ekranie:

Apple... pozwolą ci użyć iPhone'a w filmach, ale — to bardzo ważne jeżeli oglądasz filmy z zagadkami — źli bohaterowie nie mogą mieć iPhone'a przed kamerą.

Pół żartem, pół serio, dodał, że ta wiadomość może okazać się wielkim spoilerem dla wszystkich miłośników filmów i seriali. Bo jeżeli polityka firmy się nie zmieni, a faktycznie spora część bohaterów będzie korzystała z urządzeń Apple, dzięki niej możliwe będzie sprawniejsze wyłapanie czarnych charakterów. Chociaż odnoszę wrażenie, że to nie zadziała we wszystkim — w końcu wszystkie produkcje tworzone z myślą o platformie VOD Apple TV+ w każdej scenie kupią od urządzeń Apple. A jeśli już nie tych z charakterystycznym logo, to należących do nich — ot, jak chociażby słuchawek Beats. Ale w części na pewno się sprawdza — ot, jak chociażby to, że źli bohaterowie serialu 24 godziny korzystali z komputerów z Windowsem, dobrzy — zawsze z Maców. Ups ;)

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu