Mobile

EMUI 11 - wszystko co musisz wiedzieć: lista urządzeń, nowe funkcje

Krzysztof Rojek
EMUI 11 - wszystko co musisz wiedzieć: lista urządzeń, nowe funkcje
37

Nowa nakładka od Huawei zmierza (powoli) na smartfony producenta. Oto, co ze sobą niesie i kto może się jej spodziewać.

Jak co roku wraz z wyjściem nowej wersji Androida, producenci prezentują swoje nakładki. W przypadku Huawei mamy do czynienia ze znanym wszystkim EMUI, tym razem w wersji 11. Nakładka działa z Androidem 10 i wprowadza do telefonów wiele ciekawych funkcji.

EMUI 11 - najważniejsze nowe funkcje

Nakładki producentów bardzo często wyprzedzają o lata stockowego Androida pod kątem funkcjonalności. Tak jest i w tym przypadku. EMUI 11 ma się czym pochwalić.

Nowe Always-on Display

Wraz z nową nakładką do smartfonów zmierza zupełnie przemodelowany AoD. Teraz użytkownicy mają do dyspozycji nie tylko szereg nowych wzorów, ale też mogą zmieniać ich kolorystykę w niemal dowolny sposób oraz dopasować tak, by zgrywały się kolorystycznie z ekranem blokady bądź tapetą. Jeżeli ktoś chce - może ustawić jako AoD swoje ulubione zdjęcie bądź gif.

Ulepszony multitasking

W nowym UI będzie dostępny pasek boczny do wyciągnięcia z prawej strony ekranu. Na nim znajdować się będą wybrane przez użytkownika aplikacje, które po włączeniu otworzą się w oknie pop up. Po zminimalizowaniu pozostaną na ekranie w formie "bębelka" podobnego do tego z Messengera. W taki sposób możemy stworzyć sobie zbiór trzech aplikacji, które zawsze będziemy mieli pod ręką.

Nowe animacje

Huawei przemodelował animacje w wielu swoich aplikacjach, takich jak kalendarz czy galeria w taki sposób, aby lepiej odpowiadały sposobowi, w jaki użytkownicy korzystają z tych programów. Dzięki temu ich używanie ma być przyjemniejsze i naturalniejsze.

Ulepszona współpraca z laptopem

Jeżeli ktoś jest posiadaczem laptopa ze stajni Huawei, będzie mógł wraz z nową nakładką bezproblemowo uruchamiać aplikacje z telefonu na tym komputerze w podobny sposób, jak w przypadku Samsungów i systemu Windows.

Super Notepad

Notepad to jedna z największych zmian  nakładce. Teraz bowiem zyskał on funkcje rozpoznawania tekstu. Oznacza to, że nie musimy przepisywać tego, co widzimy - wystarczy zrobić zdjęcie, a notepad zrobi to za nas.

Ulepszone bezpieczeństwo

Huawei dodał nową warstwę zabezpieczeń, usuwając dla wielu aplikacji opcję "zawsze zezwalaj" na używanie mikrofonu i kamery. Ponadto - możemy w każdej chwili przejrzeć historię naszych zezwoleń.

Napisy AI

W chwili obecnej jest to eksperymentalna funkcja i pozostaje ona dostępna wyłącznie dla chińskich konsumentów. Dzięki niej każdy artykuł, który czytamy w obcym języku może zostać przetłumaczony na nasz język.

Kto dostanie EMUI 11?

EMUI 11 będzie oczywiście udostępniane partiami over-the-air (OTA). W grudniu mogą go spodziewać się posiadacze następujących urządzeń:

Jeżeli natomiast posiadacie któryś z tych telefonów - aktualizacja przyjdzie do was w marcu 2021 roku.

Lubicie nakładki od producentów?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu