VOD

Enigmatyczny i intensywny zwiastun oraz data premiery serialu "Rojst" od Showmax

Konrad Kozłowski
Enigmatyczny i intensywny zwiastun oraz data premiery serialu "Rojst" od Showmax
3

Showmax zaprezentował pierwszy zwiastun swojego nowego serialu oryginalnego pt. "Rojst". Widzimy w nim najważniejszych członków obsady, a także poznaliśmy datę premiery - to jeszcze przed końcem wakacji!

"Rojst" zadebiutuje na Showmax za około miesiąc - data premiery została wyznaczona na 19 sierpnia, ale do tego momentu z pewnością doczekamy się więcej materiałów promocyjnych. O czym będzie opowiadać serial? Już przypominam: „Rojst” przeniesie nas w lata ’80. Głównym bohaterem będzie Piotr Zarzycki, młody dziennikarz, który jest synem wysoko postawionego działacza partyjnego.

Na przekór wszystkim rozpoczyna własne dziennikarskie śledztwo dotyczące powiązań pomiędzy morderstwem młodej prostytutki i komunistycznego działacza oraz samobójstwa popełnionego przez parę nastolatków, zaraz po tym jak pojawia się  w niewielkim mieście na południowym zachodzie Polski. Tam w lokalnej gazecie pracuje Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), który opisuje wspomniane morderstwo. Im bardziej stara się dociec prawdy, tym bardziej grzęźnie w tytułowym bagnie.

W zaprezentowanym zwiastunie "Rojst" mamy już okazję zobaczyć Andrzeja Seweryna, Zofię Wichłacz, Dawida Ogrodnika, Agnieszkę Żulewską i Magdalenę Walach. Na tę chwilę zwiastun jest tylko dostępny w serwisie Showmax. Trudno powiedzieć czy i kiedy zostanie opublikowany na YouTube lub Facebooku.

Nie będę ukrywał, że wobec "Rojst" mam naprawdę wygórowane oczekiwania. Cała ekipa - twórcy i obsada - obiecują naprawdę wiele, a Showmax po prostu potrzebuje w tym momencie bardzo silnego uderzenia. Produkcja, która zrówna serwis z takimi stacjami jak Canal+ ("Belfer" i "Kruk") czy HBO ("Pakt", "Wataha") oraz AXN ("Znaki") i TVN ("Pułapka") może się okazać bardzo pomocna w momencie, gdy rynek usług VOD jest zapełniony po brzegi, a widzowie czują delikatny przesyt mnogością serwisów. Inną sprawą jest, że dobrych polskich produkcji nigdy zbyt wiele - z przyjemnością ogląda się rodzime seriale, które można szczerze polecić nawet widzom zza granicy (nie) będącym zainteresowanymi naszym krajem, kulturą i historią.

Aktualizacja: Showmax udostępnił zwiastun na YouTube

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu