VOD

Najlepsze seriale, które pojawią się jeszcze w te wakacje! Nowości i kontynuacje

Konrad Kozłowski
3

Część wakacji za nami, ale najlepszy okres tak jakby przed nami. Dlaczego? Ponieważ do końca sierpnia doczekamy się premier kilku naprawdę dobrze zapowiadających się produkcji - są wśród nich nowości oraz tytuły powracające.

"Ostre przedmioty"

Produkcja HBO co prawda wystartowała przed dwoma tygodniami, ale ze względu na utrzymywaną przez stację tradycję cotygodniowych premier, będziemy raczyć się nowym serialem jeszcze przez kilka następnych tygodni. Przedpremierowa recenzja "Ostrych przedmiotów" jest do Waszej dyspozycji, a mini-seria HBO to zdecydowanie jedna z zasługujących na Waszą uwagę produkcji w te wakacje.

"Rozczarowani"

W jednym z tytułów swoich materiałów stwierdziłem któregoś razu, że Netflix chce produkować wszystko - od filmów, przez seriale i serie dokumentalne, po reality show, talk show, anime i serie animowane. "Rozczarowani" to produkcja od twórcy "The Simpsons", a to już mówi wiele - możecie spodziewać się podobnej kreski do tej z serialu stacji FOX i podobnego humoru, ale okoliczności będą kompletnie inne, bo wybieramy się do czasów średniowiecza. Zwiastuny zapowiadają niezły ubaw - premiera na Netflix już 17 sierpnia.

"Mr. Mercedes"

Już 22 sierpnia doczekamy się 2. sezonu "Pana Mercedesa" - serialu opartego o trylogię książek Stephena Kinga. Nie znajdziemy tu popularnych aktorów i widowiskowych pościgów, bo fundamentami serii jest fabuła i psychologiczna rozgrywka pomiędzy złoczyńcą a emerytowanym detektywem. Pierwszy sezon zawitał do Polski dzięki Canal+ i prawdopodobnie ten sam los spotka serię drugą.

The Innocents

Nie jestem wielkim fanem "Riverdale", ale na serial miło się patrzy. Analogicznie sytuacja będzie wyglądać prawdopodobnie przy "The Innocents" - brytyjskiej serii, która trafi na Netflix 24 sierpnia. Głównymi bohaterami jest dwójka nastolatków - Harry i June - którzy po ucieczce z domów, by móc być ze sobą, poznają prawdę na temat swoich rodziców i będą starać się okiełznać dar jaki posiadają.

Fear the Walking Dead

Rozbudowywane przez stację AMC uniwersum serialu może doczekać się zupełnie nowego tytułu, ale zanim to nastąpi czeka nas premiera drugiej, finałowej części 4. sezonu "Fear the Walking Dead", a ta nastąpi już 13 sierpnia. Spin-off "The Walking Dead" radzi sobie jak na razie zaskakująco dobrze, wprowadza nowych bohaterów - wywiad z Garretem Dillahuntem przeczytacie na Antyweb - i potrafi nadal zaskoczyć. To może być emocjonująca końcówka i sezonu, i wakacji. Emisja na polskim kanale AMC.

Tom Clancy's Jack Ryan

https://www.youtube.com/watch?v=1KsyZF590NM&t=2s

Nareszcie w pełni wykorzystamy obecność Prime Video od Amazonu w Polsce - serial z Johnem Krasinskim w tytułowej roli głównej wygląda na solidny akcyjniak z analitykiem CIA w centrum wydarzeń. Widać, że Amazon nie szczędził budżetu, ale to od konstrukcji całej historii będzie zależeć najwięcej. Nie wierzę, by Krasinski zgodził się na udział w wątpliwym projekcie, dlatego jestem pełen nadziei.

Ozark

Pamiętacie Krainę Jezior Ozark? Jestem w trakcie powtórki 1. sezonu przez co utwierdzam się w przekonaniu, że jest to jeden z moich ulubionych seriali - ten klimat i zdjęcia są niepodrabialne,a głównego bohatera Marty'ego Byrde'a granego przez Jasona Batemana darzę ogromną sympatią. Można się tutaj doszukiwać podobieństw do "Breaking Bad", bo handel narkotykami i pranie pieniędzy, ale jest to nieco inna opowieść, do której z ogromną ochotą powrócę. Premiera, niestety, dopiero na koniec wakacji - 31 sierpnia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu